Sağlık ve fitness uygulamalarında beklenmeyen rekor


27 Ocak 2021 Çarşamba 14:35
ABONE OL
Sağlık ve fitness uygulamalarında beklenmeyen rekor

Koronavirüs hayatımızı 2019 yılından bu yana oldukça değiştirdi. 2019 yılının son aylarında tanıştığımız COVID-19, 2020 yılı boyunca milyonlarca kişiye yeni alışkanlıklar kazandırdı. Virüsün etkileri 2021 yılında halen sürerken SensorTower yeni bir istatistik paylaştı. Sağlık ve fitness uygulamaları için paylaşılan bu istatistikler aslında durumu ortaya çıkartıyor.

Bu istatistiğe göre Avrupa’da mobil sağlık ve fitness uygulamaları için 545 milyon dolarlık bir harcama yapıldı. Harcamaların yüzde 70 oranında artış gösterdiğini belirten istatistikler, 2021 yılının da bu noktada farklı olmayacağını gösteriyor.

Sağlık ve fitness uygulamaları için paylaşılan istatistikler

Milyonlarca kişi koronavirüs sebebiyle sağlık verilerini takip etmeye başladı. Giyilebilir teknolojik cihazlara olan talebin de yükseldiğini gördüğümüz süreçte çıkarım yapmak kolay hale geliyor. Birçok kişi sağılık verisini takip ederken spor yapacağı mobil uygulamalar kullanmaya başladı. İşte bu noktada geçen yıla oranla yüzde 70 artan harcamalar 545 milyon dolara dayandı ve bir rekor kırdı.

Apple Fitness Plus

2019 yılına baktığımızda rakamlar bize yaklaşık 320 milyon dolarlık harcamaları işaret ediyordu. 2020 yılında ise bu istatistik her iki uygulama mağazası için toplamda 545 milyon dolara kadar ulaşmayı başardı. Bu noktada mobil tarafta fitness uygulaması Strava ağırlığını hissettiriyor. Meditasyon uygulamaları arasında yer alan Calm ve Headspace de popülerliğini kanıtlayan mobil uygulamalar oluyor.

sağlık ve fitness uygulamaları

App Store kullanıcılarının sağlık ve fitness uygulamaları için yaklaşık 393 milyon dolar harcadığı, Google Play Store kullanıcılarının ise yaklaşık 152 milyon dolar harcadığı aktarılıyor. Sağlık odağında koronavirüs uygulamaları da ülkelere göre değişiklik gösterdi. Örneğin ülkemizde yer alan Hayat Eve Sığar uygulaması milyonlarca telefona girmeyi başardı. Buna ek olarak Almanya’nın Corona-Warn-App olarak adlandırdığı uygulaması en çok indirilenler arasında yer alıyor.

Bahsettiğimiz kategorilerde mobil uygulamaların en çok indirildiği ülkeler arasında Rusya ilk sırada yer alıyor. Almanya ikinci Türkiye ise üçüncü sırada yer alıyor.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü ikincilikle bitirdi. Üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada editörlük yaptı. Yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Sağlık ve fitness uygulamalarında beklenmeyen rekor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sağlık ve fitness uygulamalarında beklenmeyen rekor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sağlık ve fitness uygulamalarında beklenmeyen rekor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon! Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon!
  2. 2 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri
  3. 3 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım? 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım?
  4. 4 Peynir ekmek gibi satan teknolojik aksesuarlar! Peynir ekmek gibi satan teknolojik aksesuarlar!
  5. 5 Xiaomi Mi Watch UKT - Saat hakkında son sözler! Xiaomi Mi Watch UKT - Saat hakkında son sözler!
  6. 6 Ezgi Fındık'ın telefonunda ne var? Ezgi Fındık'ın telefonunda ne var?
  7. 7 Tüm monitörleri Ambilight yapan aleti denedik! Tüm monitörleri Ambilight yapan aleti denedik!
  8. 8 Kerem'in gözünden 8. Nesil iPad! Kerem'in gözünden 8. Nesil iPad!
  9. 9 Dijital Tır'da BAYRAKTAR TB2 SİHA kullandık Dijital Tır'da BAYRAKTAR TB2 SİHA kullandık
  10. 10 Zamanı unutturan 5 BluTV içeriği Zamanı unutturan 5 BluTV içeriği