Okunma

Sahte Açılır Pencerelere Dikkat!


26 Eylül 2008 Cuma 09:04
Sahte Açılır Pencerelere Dikkat!

Kuzey Karolina Eyalet Üniversitesi‘nde yapılan bir araştırma, internet kullanıcılarının açılır pencereler konusunda gerçek ile sahte arasındaki farka dikkat etmediklerini ortaya çıkardı. Araştırmaya katılan üniversite öğrencileri, başka işlerle meşgul olduklarında hangi pencerelerin açıldığına çok fazla dikkat etmeden Tamam‘ı tıklayıp onayladıklarını itiraf etti. Daha çok bilgisayara zararlı yazılım yüklemek için kullanılan açılır pencere yöntemi, genelde büyük ikramiye vaatleriyle kullanıcıları kandırıyor.

Yüzde 63
oranında bu gibi sahte mesajlarla kandırılan katılımcılara araştırmacı Dr. Michael Wogalter‘ın tavsiyesi ise, şüpheli bir pencere açıldığında Tamam seçeneğini tıklamak yerine pencereyi kapatmayı tercih etmeleri.

:: Hiç sahte bir açılır pencereyi onayladınız mı?

Yazan: Erhan Kahraman
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Sahte Açılır Pencerelere Dikkat!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Özellikle bilgisayarla içli dışlı olmayan insanların yaptığı bir hata bu. Uzun süre internet ve bilgisayarla ilgili olduğunuzda bu tür pencerelerin gerçek ve sahte arasındaki farkını anlayabiliyorsunuz ^^

" Sahte Açılır Pencerelere Dikkat! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sahte Açılır Pencerelere Dikkat! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sahte Açılır Pencerelere Dikkat! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "