Sahte AirPods’lara baskın! Fiyatı şaşırtıyor


19 Haziran 2020 Cuma 19:00
Sahte AirPods’lara baskın! Fiyatı şaşırtıyor

Amerika Birleşik Devletleri Gümrük ve Sınır Koruma yetkilileri bir operasyon gerçekleştirdi. Çin’den getirilen sahte AirPods modelleri gündeme damgasını vurdu. Perakende fiyatı ile şaşırtan bu ürünler nasıl yakalandı?

Sahte AirPods modelleri fiyatı ile şaşırttı

Gümrük ve Sınır Koruma memurları tarafından alınan bilgilere göre orijinal olmayan AirPods’ların sevkiyatı 1 Haziran 2020 tarihinde tespit edildi. Bir sevkiyat için kullanılan ilgili paketin içinde lityum iyon piller de bulundu.

Chicago Liman Bölgesi Direktörü Shane Campbell, bu konu hakkında şöyle bir açıklama yaptı: “Suçlular bu tür eşyaları satarken meşru işletmeleri başarılı olmaktan mahrum ediyor. Ne yazık ki birçok vatandaş sahte ürünlerin Amerikan işletmeleri ve projeleri için ne kadar zararlı olduğunu bilmiyor.”

Sahte AirPods modelleri

“Amerikan işletmeleri taklitler nedeniyle yılda milyarlarca dolar kaybediyor. İnsanlar kendilerini güvenlik standartlarına uygun olmayan ve tehlikeli olan sahte ürünler yüzünden tehlikeye atıyor. CBP memurlarımız Amerikan markalarını, projelerini ve tüketicileri gururla koruyor.”

ABD Gümrük ve Sınır Koruma memurları, Çin’den getirilen sahte AirPods modellerinin perakende fiyatını açıkladı. Bu fiyat, malların teker teker veya birkaç parça şeklinde satılmasına dayanan satış modelini temsil ediyor.

Sahte AirPods fiyatı

Gündeme damgasını vuran bu AirPods’lar, ABD’nin fikri mülkiyet hakları kapsamında hazırlanan kurallarını ihlal ediyor. Limanda çalışan yetkililer, bu sahte malların genellikle Çin ve Hong Kong menşeli olduğunu belirtti.

Perakende fiyatı 3975 dolar olan bu paketin içerisinde 25 adet AirPods tespit edildi. Ayrıca lityum iyon pillerin de yer aldığı bu kutunun perakende fiyatı, yetkililerin bu sevkiyat hakkındaki şüphesini iyice artırdı.

Sahte AirPods

Zira Apple, bir AirPods ürününü 219 dolar karşılığında satıyor. 25 adet AirPods 5475 dolar ediyor. Yetkililerin yakaladığı paket ise, lityum iyon pillere rağmen, 3975 dolar karşılığında satışa sunulacaktı.

18 günden beri takip edilen bu ve buna benzer sevkiyatların, memurları müdahale etmeye ve inceleme sürecini başlatmaya zorlayacak kadar, şüphe uyandırdığı öğrenildi. Liman yönetimi, 3975 dolar değerinde olan paketin ambalajlanma tekniğini “alışılmışın dışında” olarak nitelendirdi.

Sahte AirPods

Bilindiği üzere Apple, taklit ürünlerin yakalatılmasında önemli bir rol oynayan kişileri ödüllendiriyor. Sizce bu olay Çin ve Hong Hong ile ABD arasında yaşanan problemlerin artmasına sebep olur mu? Düşüncelerinizi bekliyoruz.
Abone ol
Bildir
guest
9 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
7 ay önce

3975 dolarmı bizden daha pahalı laa bu yanlışlık olmasın

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
7 ay önce

395 dolar

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
7 ay önce

Yani ben de bu fiyatı görsem bi düşünürün

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
7 ay önce

Ya Amerika’da sanki
Çok pahalıymış gibi birde sahtesini mi alıyorsunuz allah belanızı versin be

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
7 ay önce

Amerika’da neden çakma AirPods alırsın ki gerçi dolandırma için olabilir

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
7 ay önce

Amerika’nin bu hamlesi resmen serbest ticarete kamu gücü ile baskı uygulamaktır. Resimden de anlaşılacağı üzere Cin’de üretilen bu ürünler airpods olma iddiasında değil. Tasarım olarak benziyor veya bire ir ay i olabilir ancak malzeme ve ses kalitesi oldukça düşük, tamamen farklı isimde ve ambslajda farklı bir ürün olarak satılıyor. Kaliteli ürün isteyen Apple airpods alır, ucuz olsun diyen bu özelliklerde bir ürün tercih edebilir. Bu tüketicinin hurriyetidir. Tüketiciyi tek bir alternatif mahkum edecek uygulamalar ABD şirketlerind haksız rekabet ortamı yaratır. Bunu sahtecilikle mücadele olarak pazarlamak Huawei örneğinde olduğu gibi rakiplerini hukukun arkasından dolanacak egale etmenin kılıfı sadece. Bunu da iyi başarıyor ABD.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
7 ay önce

3975 $ mı ? Apple sitesinde 199$-250 $

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
7 ay önce

3975 Dolar yanlış 397 dolar olmalı. Metin yazarınız tatile mi çıktı?

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
7 ay önce

USA da kimse cakma ipoda almaz olay tam tersi cakma urunler orjinal diye piyasa fiyatindan satilacak.

" Sahte AirPods’lara baskın! Fiyatı şaşırtıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sahte AirPods’lara baskın! Fiyatı şaşırtıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sahte AirPods’lara baskın! Fiyatı şaşırtıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi
  2. 2 M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor
  3. 3 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  4. 4 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  5. 5 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  6. 6 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  7. 7 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  8. 8 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  9. 9 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  10. 10 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi