Okunma

Sahte bitcoin cüzdan uygulaması tehlike saçıyor!


23 Aralık 2017 Cumartesi 23:59
Sahte bitcoin cüzdan uygulaması tehlike saçıyor!

Google Play Store, Android ekosisteminin kalbi olmasına rağmen güvenlik problemlerinden bir türlü kurtulabilmiş değil. Geçtiğimiz günlerde tespit edilen 3 sahte bitcoin cüzdan uygulaması, Android kullanıcılarını tedirgin ediyor.

Lookout isimli güvenlik firması bünyesinde çalışan güvenlik araştırmacıları tarafından tespit edilen üç sahte bitcoin cüzdan uygulaması 20.000 kereden fazla indirilmiş.
Bitcoin mining, Blockchain Bitcoin Wallet – Fingerprint ve Fast Bitcoin Wallet isimli bu üç uygulama Google‘a bildirilmesinin ardından hızlıca Google Play Store üzerinden kaldırıldı.

iOS için sahte bitcoin cüzdan uygulaması da var!

sahte bitcoin cüzdan uygulaması sdn 4

Geçtiğimiz haftalarda App Store‘da sahte ethereum cüzdanı uygulaması tespit edilmiş ve Apple tarafından marketten kaldırılmıştı. Tahmini olarak 3.000 kullanıcının indirdiği uygulama, ethereum çalıyordu.

Bitcoin ve diğer kripto paraların popülerleşmeye başladığı günlerde bu tarz sahte uygulamalar tüm kripto paralarınızın çalınmasına neden olabilir. Bu nedenle mobil cüzdan kullanmak istiyorsanız, güvenilir ve bilinen mobil cüzdanlardan şaşmayın.

:: Mobil cihazlarda kullanılan kripto para cüzdanları hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarMustafa Kemal Can

Bilgisayar mühendisliği okuyan Mustafa Kemal, çağımızın vazgeçilmezi haline gelen siber güvenliğe ilgi duyuyor. Kariyerini de bu yönde şekillendirmek isteyen Mustafa Kemal'in şimdiki durağı Shiftdelete.net.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Sahte bitcoin cüzdan uygulaması tehlike saçıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sahte bitcoin cüzdan uygulaması tehlike saçıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sahte bitcoin cüzdan uygulaması tehlike saçıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "