Okunma

Şaka Değil, World of StarCraft Geliyor!


19 Ocak 2011 Çarşamba 14:30
Şaka Değil, World of StarCraft Geliyor!

Eğer Blizzard bir World of StarCraft yapmıyorsa, hiç merak etmeyin bir grup geliştirici el birliği yaparak Starcraft 2 tabanlı bir MMORPG hazırlıklarına başladı. (PES 2011 Kazanmak İster misiniz?)

6 kişiden oluşan bu gelişim ekibi, World of StarCraft’ın ilk görüntülerini basınla paylaştı bile. Bu ilginç girişimin kökeninde veri tabanı olarak StarCraft 2  yatıyor. Oyunda yer alan bazı sahneler World of Warcraft’ı anımsatıyor. Bunun yanında karakterleri oluşturduğumuz sahnelerin de WoW ile benzerlikler taşıması gözlerden kaçmadı.

 

İşte WoS!

 

World of StarCraft daha çok saldırı odaklı bir strateji oyunu olacak gibi görünüyor. Karşımızda da çok güçlü yaratıklar bulacağımızı söylememiz yanlış olmayacaktır. Tabii ki bu yaratıklara ya da gruplara karşı kazandığımız zaferlerde bir ödül sistemi olması gerekiyor ama bunun WoW’daki kadar kapsamlı olmasını beklemek biraz hayalperestlik olacaktır.

Hazırlanmakta olan online oyun halen yapım aşamasında ve gelecek her türlü desteğe de açık. Gerek fikir gerekse iş gücü bakımından yardımlara açık olduğunu belirten grup, öyle ya da böyle bu oyunu çıkarmakta kararlı görünüyor.

 

:: Blizzard haricinde bir grubun yaptığı World of StarCraft’ı oynamak ister miydiniz?

Yazan: Uğur Tufan
yazarAykut Göker

Yazı yazmayı çok seven ve hayatının her döneminde bu tutkusunu sürdürecek olan Aykut, kelimelere olan borcunu ShiftDelete.Net'te ödüyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Şaka Değil, World of StarCraft Geliyor!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    bilizartan başkası bu oyunu geliştirip satışa sunamazdı cakma bir oynda cıkmıya bilir artık oyun bakacagım nasıl olacak acep???

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Saka demi bu? Tum telif haklari Blizzard’a ait birseyi nasil yapabilirler ?Kesinlikle buyuyebilecek bir aksioyn olmaz. ANcak cakma Wow pv’leri gibi olabilir.

  3. ozkanbey dedi ki:

    Oldukça güzel görünüyor. Denemek lazım tabi ücretsiz kullanma imkanı olursa.

" Şaka Değil, World of StarCraft Geliyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Şaka Değil, World of StarCraft Geliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Şaka Değil, World of StarCraft Geliyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "