Okunma

İnternetten Yüksek Lisansta Yeni Fırsatlar


13 Ocak 2009 Salı 11:28
İnternetten Yüksek Lisansta Yeni Fırsatlar

Sakarya Üniversitesi tarafından sunulan, internet üzerinden tezsiz yüksek lisans programları, bilişim teknolojileri konusunda ülkemizdeki yetişmiş eleman sayısını artırmak için devam ediyor. Yeni yarıyılda da öğrenci almaya devam edecek olan bölümler arasında e-Mühendislik Yönetimi ve e-Bilişim Teknolojileri bölümleri bulunuyor.

e-Mühendislik Yönetimi

e-Mühendislik Yönetimi bölümü, bilişim teknolojilerinin her alanında bir ürünün, cihazın, yapının veya makinanın tasarımında, imalatında, yapımında, işletmesinde veya bakımında istenilen amaçları başarmak için mühendislerin, bilim adamlarının, tasarımcıların ve diğer teknik ve teknik olmayan personelin faaliyetlerini organize etmek, planlamak, yönetmek ve kontrol etmek olarak nitelendiriliyor. Dolayısıyla, mühendislik yeteneklerine bir de projelerin koordinasyonu ve hizmet alınan kişi ve yerlerin yönetimi ekleniyor. Bu nedenle, e-Mühendislik Yönetimi, mühendislik ve sosyal bilimler arasında kalan bir disiplin olarak nitelendiriliyor.

e-Bilişim Teknolojileri

Tezsiz internetten yüksek lisans kapsamındaki diğer bölüm olan e-Bilişim Teknolojileri, bilgisayar mühendisleri haricindeki mezunlara açık olan, öğrenim süreci sonrasında eğitimli bilişim uzmanı yetiştiren bir bölüm olarak karşımıza çıkıyor. Farklı disiplinlerden, özellikle de mühendislik fakültelerinden gelen öğrencilere, bilişim teknolojileri alanında yoğun eğitimler veriliyor ve ülkemizde bulunan yetişkin bilişim personeli açığının bu şekilde kapanması için kalifiye yönetici ve uzmanlar üretilmesi hedefleniyor.

Nasıl Başvurulur?

Sakarya Üniversitesi e-Mühendislik Yönetimi bölümü için ve e-Bilişim Teknolojileri bölümü için iki ayrı bilgilendirici site açmış durumda. Buralardan programlarla ilgili ayrıntılı bilgi alabilir, danışmanlara ulaşarak kafanıza takılan soruları iletebilirsiniz.

:: İnternetten yüksek lisans yapmak size çekici geliyor mu?

Bilgi için: Sakarya Üniversitesi, e-Mühendislik Yönetimi, e-Bilişim Teknolojileri
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “İnternetten Yüksek Lisansta Yeni Fırsatlar”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Arkadaşlar bu bölümde okuyanlar nerede yazışıyor?
  Bir türlü bulamadım

 2. SDN Okuru dedi ki:

  bölüm hakkında bilgi alabileceğimiz arkadaşlar yok mu

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Ben sitenin yeni haline çok beğendim. Gayet başarılı olmuş. Hiç de karışık değil.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  sakarya da okusan ne okumasan ne 🙂

 5. SDN Okuru dedi ki:

  sitenin yeni hali çok kötü olmuş, bu ne çok karışık?

" İnternetten Yüksek Lisansta Yeni Fırsatlar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İnternetten Yüksek Lisansta Yeni Fırsatlar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İnternetten Yüksek Lisansta Yeni Fırsatlar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "