Okunma

Ev Telefonunda Bluetooth


11 Mart 2009 Çarşamba 11:58
Ev Telefonunda Bluetooth

Karel tarafından  geliştirilen ST30 telefon seti, Bluetooth özelliği sayesinde, Bluetooth destekli bir cep telefonuyla eşleştirilebiliyor. Böylece kullanıcı, GSM üzerinden gelen çağrılara ST30 telefon seti üzerinden cevap verebiliyor. Kullanıcılar GSM aramalarını ST30 üzerinden gerçekleştirebildiği için, GSM telefonlarının neden olduğu sağlık riskleri de en aza indirgeniyor. Ayrıca ST30, kurumsal hatta sahip GSM kullanıcıları için bir çeşit FCT (Fixed Cellular Terminal – Sabit GSM Terminali) görevi de görüyor.


ST30’un Bluetooth özelliğiyle evdeyken cep telefonunuza gelen çağrıları yanıtlayabiliyorsunuz.

Karel ST30, Bluetooth özelliği sayesinde kullanıcılarına, açık alanda 10, kapalı alanda 5 metre kapsama alanında hareket özgürlüğü sağlıyor. Handsfree, ahize ya da kulaklıkla konuşma özellikleri, kullanıcının tercih ve ihtiyaçlarına göre rahat ve hızlı kullanım imkanı sunuyor. LED ile aydınlatılmış geniş grafik ekranı ile programlanabilir özel fonksiyonlu tuşları, telefonun ve menülerinin pratik kullanımını sağlıyor. ST30, CTI uygulamalarıyla birlikte kullanılabiliyor. ST30 ile Bluetooth kullanımını şifrelemek, görünürlüğü engellemek, görünür cihazları listeleyebilmek ve hafızaya almak da mümkün.

:: Evinizde böyle bir telefona ihtiyacınız var mı?

Bilgi için: Karel
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Ev Telefonunda Bluetooth”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    bu telefonu nasıl satın alacağız bir link yada satır yok

" Ev Telefonunda Bluetooth konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ev Telefonunda Bluetooth ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ev Telefonunda Bluetooth ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "