Okunma

Samsung rekor kazanç elde etti


06 Nisan 2018 Cuma 14:00
Samsung rekor kazanç elde etti

Yenilikçi teknolojileri ve özellikle ekranlarıyla ülkemiz de dahil olmak üzere tüm dünya çapında oldukça büyük işler başaran Samsung‘un 2018 yılının ilk üç ayında ne kadar kar edeceği hakkında bazı tahminler çıktı. Tahminlere göre; Samsung 2018 yılının ilk çeyreğinde ne kadar kar etti?

Samsung 2018 yılında kendi rekorunu kıracak!

Tahminlere göre; Samsung 2018 yılının ilk çeyreğinde 15 milyar dolarlık bir kar ile kendi tarihinde daha önce görülmemiş değere ulaşacak. Toplam satış geliri olarak bakıldığında ise bu rakamın 56 milyar dolar olacağı tahmin ediliyor.

Samsung daha önce hiçbir yılın çeyreğinde böyle rakamlara ulaşmamıştı. Kendi rekorunu kıracak olan Samsung’un bu rakamları elde etmesindeki sebebin, çıkarmış olduğu Galaxy A9 ve Galaxy S9+ modellerinden elde edilen kar olduğu düşünülüyor.

Ayrıca diğer akıllı telefon üreticilerine de ekran tedariği yapılarak bir kısmının elde edildiği bu gelirin düşmesi bekleniyordu. Çünkü Samsung, 2018 yılında ekran tedariğini yüzde 25-35 civarında azaltmış durumda.

Samsung, 2017 yılının ilk çeyreğinde 20 milyar dolarlık kar ile kendi rekorunu kıran Apple’ın rekoruna bir adım daha yaklaştı.

Samsung 2018 yılının ilk çeyreğinde ne kadar kazandı?

:: Samsung’un gelirleri sizce Apple’ı geçebilir mi?
yazarMert Can Orhan

Küçüklüğünden beri teknolojiye ilgi duyan Mert Can, teknoloji odaklı haber ve dosya yazılarını insanlara aktarmak için ShiftDelete.Net'te!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Samsung rekor kazanç elde etti”

  1. Anonim dedi ki:

    samsung samsung hay hay hay

" Samsung rekor kazanç elde etti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung rekor kazanç elde etti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung rekor kazanç elde etti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "