Okunma

Samsung 2018 sonunda gelir kaybı yaşadı!


31 Ocak 2019 Perşembe 11:41
Samsung 2018 sonunda gelir kaybı yaşadı!

Samsung, bugün bir önceki çeyrek için kazanç raporunu yayınladı. Belirtilen rapora göre Samsung’un gelir kaybı, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 29 oldu. Samsung, bu düşüşü beklediklerinden daha iyi bir sonuç olarak değerlendirdi. Son çeyrekte oluşan gelir kaybını çok fazla önemsemeyen firma, bunun sebebi olarak genel kazancının yüksek olmasından dolayı kaynaklandığını açıkladı.

Samsung’un gelir kaybının birden fazla nedeni var!

Samsung 2018 yılının son çeyreğine ilişkin yayınladığı gelir raporunda yüzde 29’luk bir gelir kaybı bildirdi. Son çeyrekte 53.3 milyar dolar kazanan firma, tüm yıl boyunca 219 milyar dolar gelir elde etti. Bunun son çeyrekte gerçekleşen düşüşe rağmen gerçekleşmesi, Samsung’a göre gayet iyi bir sonuç olarak değerlendirildi.

Samsung'un gelir kaybı

Bellek yongaları için oluşan talebin azalması en büyük nedenler arasında

Oluşan gelir kaybının en büyük sebebi olarak, bellek yongalarına olan talebin azalması olarak gösterildi. Aynı zamanda mobil telefon satışlarında oluşan duraksama, mobil ekran satışlarını etkilemiş durumda. Tüketici elektroniği bölümü ise yüksek TV satışları ile iyi bir kazanç elde etti.

Samsung, bu senenin ilk çeyreğinde de bellek satışlarında durgunluğun devam etmesini beklediklerini açıkladı. Ayrıca, OLED panellerinde, akıllı telefonlarda ve LCD ürünlerinde rekabetin artmasından dolayı karlılığın azalmasını bekliyor.

Sektördeki büyük ölçekli rekabet LCD kazancını azaltacak. Bununla birlikte Samsung, yeni ürün tanıtımları nedeniyle ilk çeyrekte mobil satış gelirlerinde daha iyi sonuçlar elde edeceğini düşünüyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Samsung 2018 sonunda gelir kaybı yaşadı!”

 1. Anonim dedi ki:

  oneplus xiomi oppo cok kaliteli cihazlar cıkartıyor samsung bu kafayla giderse daha cook kaybeder kullanıcıyı takmayan tavırları birde servislerin yüzde 80 i cok kötü 3 ay bile olmadan amoled yanıgı oluyor ekranlar

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Samsung a birşey olmaz

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Samsunga birşey olmaz

 4. Anonim dedi ki:

  Bir Samsung’cu olarak söylemeliyim ki Samsung bu kafayla kaybedicek. Çok model çıkartıyor ve 2 yılda güncellemeyi kesip o modeli harcıyor. Huawei ve Xiaomi neler yapacak göreceğiz.

 5. Mete dedi ki:

  Bu kafayla daha çok kaybeder

" Samsung 2018 sonunda gelir kaybı yaşadı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung 2018 sonunda gelir kaybı yaşadı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung 2018 sonunda gelir kaybı yaşadı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "