Okunma

Samsung 3D Blu-Ray’in Özellikleri!


22 Şubat 2010 Pazartesi 20:30
Samsung 3D Blu-Ray’in Özellikleri!

3 boyutlu sinema teknolojisi gün geçtikçe daha da popüler oluyor. Öyle ki, sonunda teknoloji evlerimize girmeye başladı. Bunun olacağını geçen senenin başından beri tahmin edebiliyorduk zaten. Fakat 3 boyutlu destekli blu-ray oynatıcıların piyasaya sürüleceğini görmek, ayrı bir heyecanlanma sebebi denilebilir.

Samsung’un yeni 3 boyutlu blu-ray oynatıcısı Samsung ‘ın özelliklerinin açıklanmasıyla birlikte heyecan biraz daha arttı. Profile 2.0 bağlantı, İnternet@TV bağlantısı, DLNA bağlantı seçeneği ve 1GB dahili kapasite, BD-C6900’ün göze çarpan ilk özellikleri arasında yer alıyor.

Geleceğe Yönelik

Bu yeni blu-ray oynatıcı, piyasaya sürülecek olan 3D destekli blu-ray filmlerinin hepsini oynatabilecek. İlk olarak Monsters vs. Aliens filmi 3D blu-ray’iyle piyasaya çıktı. Bu sene içerisinde birçok filmin daha 3D destekli blu-ray’inin piyasaya sürülmesi bekleniyor.


Dokunmatik tuşları ile BD-C6900

Maalesef ilk aşamada Active Shutter gözlükler, BD-C6900 paketine dahil değil. Dolayısıyla bu 3D blu-ray oynatıcıyı, Samsung’un ilk 3D özellikli televizyonu olan U7000 ile kullanmamız gerekecek. Cihazın ilk olarak İngiltere‘de mart ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor.


Blu-ray 3D logosunu görmeye alışmamız gerekecek

 


İşte BD-C6900’ün girişleri ve çıkışları

:: Sizce 3D destekli blu-ray oynatıcılar piyasada tutunabilir mi?

{AUTHOR}
{ARTICLE_LINK}


yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

Geri bildirim