Okunma

Samsung, 4. çeyrekte kaç telefon sattı?


25 Ocak 2017 Çarşamba 20:00
Samsung, 4. çeyrekte kaç telefon sattı?

Samsung, Note 7 olaylarından sonra yeni amiral gemileri ile kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. 

Note 7 olaylarından sonra şansız bir sürecin içine giren Samsung, aslında her şeyin göründüğü gibi olmadığını bizlere gösterdi.

Samsung, Note 7 olaylarından etkilenmemiş!

Dün Samsung yetkilileri, 2016‘nın dördüncü çeyreğine ait satış rakamları paylaştı.

Paylaşılan rakamlara göre Samsung, geçtiğimiz yılın son çeyreğinde 18.8 milyar dolarlık ciroyla kapattığını görmekteyiz. Ayrıca Samsung‘un yılın son çeyreğinde el ettiği net karı ise, 2 milyar dolar oldu.

17-01/25/samsung-mali-rapor-sdn.jpg

Samsung, 2016‘nın son çeyreğinde satış rakamlarında yükselmenin nedeni ise Galaxy S7‘in güçlü satış rakamlarının etkiliği olduğu açıklandı.

Ayrıca rakamlarının yüksek olmasının diğer bir sebebi ise, Samsung‘un her çeşit sınıfa sunmuş olduğu akıllı telefonların etkili olduğunun altını özellikle çizdi.

Samsung, dördüncü çeyrekte kaç akıllı telefon sattı?

Koreli haber kaynağı The Investor‘dan gelen tahminlere göreye, Samsung‘un 2016‘nın dördünce çeyreğinde sattığı akıllı telefon ve tablet sayısını açıkladı.

Inverstor‘un açıkladığı rakamlara göre Samsung, dördüncü çeyrekte 90 milyon akıllı telefon, 8 milyon ise tablet sattığı iddia edildi.

Fakat bu rakamların ne kadar doğru bilemiyoruz. Çünkü teknoloji devi Samsung, izlediği politikalardan dolayı, yıl içerisinde sattığı telefon sayısını kullanıcılarla  paylaşmayı pek tercih etmiyor.

:: Samsung’un izlemiş olduğu satış politikası hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarDeniz Aslan

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

25 yorum - “Samsung, 4. çeyrekte kaç telefon sattı?”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Ne kadar çok sattığı değil parça başına ne kadar Kar ettiği önemli. Bu konuda hiçbir üretici Apple ile kıyaslanamaz adamın parça başına elde ettiği Kar o kadar yüksekki bırak her ülkeden çekilsin koca dünyada dibi boylasın sadece 3Milyon satsın yine zarar ***** Foxconn'dan çıkan her telefonu uçak ile dağıtıyor. Kendi işletim sistemini başlı başına ekosistemini yapamadığın sürece diğer hepsi gibi OEM üretici konumunda kalırsın siz deli paralar kazandıklarını sanmayın yani şuan Tr'de cihaz satan bayiler 99TL bayi Kar'ı koyar ve bayiler 99TL ile üreticiden daha fazla kazanıyor.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  samsung vs apple savaşının galibi samsung

 3. SDN Okuru dedi ki:

  CNN haberi vardı. Samsung satışlarının geçmiş yıllara oranla yüksek olduğunun ama ciro kaybı yaşadığından bahsediyordu, Kazandığı paranın, satışları ile paralel gitmediği ile ilgili detaylı bir haberdi. Bunun sebebi Samsung'un pahalı cihaz satamaması olarak değerlendirmişler, yani marka az kazandıran giriş ve orta seviye cihazlarda süper satışlara sahip ama bunlarda para etmiyor. Haberde geçen yıl 42 milyar ciro elde ettiğini bunun geliri ise 5.8 milyar olduğunu yazmış. Gerçi Ciro ile gelir aynı anlama gelmiyormu benim orda kafam karıştı.?

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Samsung un bu kadar çok telefon satmasının sebebi Amiral model haricinde hiçbir modeline güncelleme vermemesidir. Özellikle J serisi A serisi yurtdışında 90-140Dolar bu telefonlar adamlar güncelleme gelmediği için 2016 serisini çöpe atıp 2017 serisi J yada A serisi alıyorlar ve bu durum yıllarca böyle devam etti Bakü'de Galaxy A5 350AZN fiyatı var. Bu Politika ne kadar etik bir durum tartışılır orası ayrı.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Samsung gemiden arabaya inşaattan giyime eğlenceden elektroniğe kadar her yere girmiş. Tabi en çok parayı Samsung Electronics kazandırıyor. Global olduğu için. Belirtmekte de fayda var. Telefonda Apple'ı açık ara geçip 1.sırayı hiç bırakmıyor. (Huawei geçmiş diyenlere kapak: Google'da 2016 telefon satışları diye aratın bakın)

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Satış adeti asla gerçeği yansıtmıyor. Yılda 350 milyon tlf demek aşağı yukarı herhalde diğer firmalar tlf satmıyor dünya nüfusu orta da ve tlf kullanamayacak kitle tlf almayan her sene değişmeyen ortadayken böyle bir rakam nasıl dile geliyor anlamak mümkün değil.. Sallamak bedava nasılsa.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Tam hatırlamıyorum ama sanırım Samsung 17-18 farklı sektörde faaliyet gösteren çok büyük bir firmadır. Dünya çapında rakipsiz olduğu sektörlerde vardır. Mesela dünya çapındaki ağır yük kapasiteli gemilerin neredeyse %80 gibi bir kısmı samsung tarafından üretilir. Bazı kişiler apple gibi firmala4ın teknolojiye yön verdiğini sansada samsung gibi esaslı firmalar olmasa o teknoloji üretecek mega fabrikalar yada cihazlar üretilemeyecek bu kısımdan kimsenin haberi yok.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Samsung adamdır

 9. SDN Okuru dedi ki:

  sonyciler kudursun doğru yoldayız demektir #samsungdezonycilerkudursun

 10. SDN Okuru dedi ki:

  samsung 10 numara

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Gördüğüm kadarıyla bazı apple cılara samsung un fazla olması dokunmuş

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Sağına bak Samsung soluna bak Samsung. Reklamlarda Samsung tabi satar

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Samsung çok reklam yapıyor çünkü.

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Televizyon'da, İnternette heryerde Samsung görüyorum. Bu kadar çok görünce insan soğuyor yemin ediyorum. Samsung kusucam artık, üretsin daha fazla üretsin yer, gök samsung olsun. Samsung'lardan apartman yapalım, gökdelern yapalım, Tren yolu yapalım Galaxy S7 üzerinde gitsin Trenler. Ekmek arası Samsung yiyelim, Ayran yapıp Samsung içelim. Soğudum valla Markadan soğudum.

 15. SDN Okuru dedi ki:

  Samsung aga!

 16. SDN Okuru dedi ki:

  Samsung Diğerleri gibi değil yayınlamıyor nedense, vardır bir hesabı Rakamların Doğruluğunu Huawei'den anlayabiliriz. 2016 satış listeleri yayınlandı. 1-Apple 2-Samsung 3- Huawei Listede, ama Huawei ile Samsung arasında çok çok az bir fark olduğu belirtiliyordu hatta Note7 kazalarından sonra Huawei ikinci sırayı alır deniyordu. Çin'deki satışlarda ise Huawei, 2016'da Samsung'u geçen tek Çin Markası.

 17. SDN Okuru dedi ki:

  Ko

 18. SDN Okuru dedi ki:

  her çeyrekte böyle değildir belki bilmiyorum ama bu şekilde hesaplarsak yılda 360 milyon telefon eder ki bu da 1 günde ortalama neredeyse amiral gemisi olsun veya olmasın 1 milyon cihaz eder ki bu büyük başarıdır.

" Samsung, 4. çeyrekte kaç telefon sattı? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung, 4. çeyrekte kaç telefon sattı? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung, 4. çeyrekte kaç telefon sattı? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "