Okunma

Samsung 4G’yi Dizüstüne Getirdi


16 Şubat 2010 Salı 09:30
Samsung 4G’yi Dizüstüne Getirdi

Samsung Electronics, 2010 Mobil Dünya Kongresi’nde LTE (4G) teknolojisini içeren netbook bilgisayarını tanıttı.

Samsung kendi LTE ağı donanımını kullanarak yeni netbook’u N150′yi ile tanıttı. Samsung N150 şu an HSPA 3G iletişim teknolojisi ve WiFi erişim özelliği ile piyasada satışa sunulmuş durumda.

Hizmet programına ve pazardan gelecek talebe bağlı olarak N150, LTE teknolojisi ile de satışa sunulacak.

N150, LTE’nin yanı sıra 3G ve Wi-Fi bağlantı imkanları da sunuyor

Bunların dışında, Samsung N150 kullanıcılara günümüzün netbook’larında rastladığımız tüm standart özelliklere sahip. Üründe yea alan 10.1 inçlik LED ekran, yansımayı önlemesinin yanı sıra, yüksek görüntü kalitesi ve düşük güç tüketimi vaat ediyor.

Samsung, kendi geliştirdiği özel gelişmiş pil ömrü teknolojisi ile kullanıcılarına 8,5 saatlik pil ömrü vaat ediyor.

Samsung’un USB arayüzlü 4G modemleri

Samsung’un LTE yatırımları

Samsung gelecek nesil mobil teknolojileri konusundaki yatırımlarını sürdürüyor.

Şirket uzun zamandır 3. Nesil Ortaklık Projesi’nde (3GPP) görev alıyor. Dünya çapında telekomünikasyon birlikleri ile işbirliği yaparak 3G ve 4G’yi global bağlamda uygulanabilir bir standart haline getirmek için çalışıyor.

Şirket aynı zamanda Mobil Dünya Kongresi’nde en güncel LTE teknolojisini de tanıttı. Samsung’un Uzun Vadeli Dönüşüm (LTE) teknolojisi ile ilgili tanıtımında, altyapıdan mobil cihazlara kadar komple bir çözüm tanıtıldı.

Samsung, LTE teknolojisine destek veren markalar arasında önde gelenlerden biri

Samsung özellikle farklı tedarikçilerin birlikte çalışabilme özelliğini destekleyen kendi geliştirdiği erişim ağları ile de dikkat çekiyor.

Samsung’un LTE çözümü en son 3GPP LTE Rel-8 standartı ile de tamamen uyumlu. Hizmetin sistemlere kurulumuna ilk olarak 2009′da başlandı. Aktif görüşmeler ve deneme testleri 2010′da da sürecek.

:: Samsung’un LTE yatırımları ile ilgili düşünceleriniz neler?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Samsung 4G’yi Dizüstüne Getirdi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung 4G’yi Dizüstüne Getirdi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung 4G’yi Dizüstüne Getirdi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "