Samsung’dan 500 milyon dolarlık yatırım!


20 Ocak 2020 Pazartesi 09:15
Samsung’dan 500 milyon dolarlık yatırım!

Samsung bu sıralar Galaxy S20 serisi ile birlikte yaptığı yatırımlarla da konuşuluyor. Önümüzdeki ay başında yeni amiral gemisi ailesini tanıtacak şirket Hindistan‘a yapacağı yatırım haberiyle dikkat çekti. Samsung 500 milyon dolar yatırım ile Hindistan’da önemli bir adım atacak.

Samsung 500 milyon dolar yatırım ile Hindistan’da!

Samsung bu sıralar sadece Galaxy S20 serisi ile gündemdeydi. Bugün ise önemli bir yatırım haberi geldi. Samsung Hindistan’a yapacağı 500 milyon dolarlık yatırım ile akıllı telefon ekranı üretecek. Birçok akıllı telefon üreticisi için ekran üreten şirket yeni ekranlarının bir kısmını da Hindistan’da üretecek.

Bir zamanlar Hindistan’ın akıllı telefon pazarına öncülük eden Samsung, Hindistan operasyonlarına ekran üretmek için Yeni Delhi‘nin eteklerinde bir üretim tesisi kuracak. Bu tesisi kurabilmek için yapacağı 500 milyon dolar yatırım da bu ay başında yerel düzenleyiciye yapılan başvurunun ardından açıklandı.

Samsung 500 milyon dolar yatırım ile tekrar Hindistan'da! - ShiftDelete.Net

Samsung, tesisin akıllı telefonlar için ekranlar ve çok çeşitli diğer elektronik parçalar üreteceğini bildirdi. Ekran dışında üretilecek diğer parçalar net bir şekilde belirtilmedi fakat fabrika kurulumuyla birlikte detayların da netleşmesi bekleniyor.

2018 yılında Samsung, Noida‘da dünyanın en büyük mobil üretim tesisi olduğunu iddia ettiği bir fabrika açmıştı. Bu fabrika için de şirket yaklaşık 700 milyon dolar harcamayı taahhüt etmişti. Bu durumun ardından yeni yapılan tesisin ve 500 milyon dolarlık yatırımın da, Samsung’un akıllı telefon bileşenleri üretme kapasitesini daha da artırmasına ve Yeni Delhi’nin sunduğu bir dizi vergi avantajına sahip olmasına yardımcı olacağı düşünülüyor.
yazarMustafa Büyükçağlayan

Teknolojik gelişmelerin insanlığa yön vereceğine inanan Mustafa Büyükçağlayan; Dijital pazarlama alanındaki çalışmalarını 3 yıla yakın bir süredir devam ettiriyor. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inandığı için bilişim ve teknoloji alanında makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
3 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
11 ay önce

Samsung yeni cihazlar çıkarıp durAcagina eski cihazlara güncelleme verip cihazı güncel tutsa daha cok alici bulacaktır yoksa cin şirketleri xiaomi ,oppo , oneplus gibi şirketler orta ve üst segmenti zorlayan cihazlar çıkarıyor ve çoğu insan onlara gidiyor

Yunus Emre Ünal
Yunus Emre Ünal
11 ay önce

Aynen öyle J2 2015 telefonum var 5.1.1 le çalışıyor çökecek diye korkuyorum 1 yıldır güncelleme gelmiyor

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
11 ay önce

her modele güncelleme gelmez 2017de aldığım j7 nougattan oreo sonra pie güncellemesi aldı samsunga haksızlık etmeyelim eski samsung değil

" Samsung’dan 500 milyon dolarlık yatırım! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung’dan 500 milyon dolarlık yatırım! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung’dan 500 milyon dolarlık yatırım! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  2. 2 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  3. 3 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  4. 4 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  5. 5 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  6. 6 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  7. 7 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  8. 8 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  9. 9 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
  10. 10 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi