Okunma

Samsung Akıl mı Çeliyor?


22 Ağustos 2014 Cuma 20:15
Samsung Akıl mı Çeliyor?

Samsung’un mobil cihazlarıyla son dönemde yakaladığı satış başarıları tüm dünyanın gözlerinin önünde gerçekleşiyor. Saklayacak bir şey yok, Güney Koreli şirket her sene Apple’ın tabletleri ile aradaki makası kapatıyor. Şirketin bu başarısında pazarlama faaliyetlerinin etkisi de yadsınamaz bir gerçek olarak karşımıza çıkıyor.

Samsung’un en son reklam aktivitelerinden biri tablet bilgisayar modellerinden Galaxy Tab S hakkındaydı. Bu tablet modeli için kısa bir reklam yayınlayan şirket, ilginç bir konuyla tüketicilerin karşısına çıkmıştı.

Reklam, kütüphane önünde şık bir koltukta otutran bir anne odaklı. Elinde Samsung Galaxy Tab S olan kadına kameranın odaklanışı, fondaki tanıtım ve detaylar ilk etapta Galaxy Tab S’in hedef kitlesine yönelik bazı alt anlamlar içeriyor. Varlıklı, eğitimli ve stil sahibi kişiler…

Kamera açısı kadının yüzüne odaklanıyor, tabletinden bir şey izlediği görülen anne, oldukça ilgili görünüyor. Galaxy Tab S ekranına gelindiğinde ise cihazın AMOLED ekranında bir kovboy filminin izlendiği anlaşılıyor. Kovboy mavi gözlü ve Galaxy Tab S sahibi kadını bir hayli etkilediği görülüyor.

Reklam filminin yayınlandığı resmi Samsung Mobile YouTube hesabında da özetle, ‘Galaxy Tab S’in AMOLED ekranından izlenen kovboyun mavi gözlerinin sevgi dolu anneyi nerelere götürdüğünü kimse tahmin edemez’ deniyor. Bu ilginç reklam videosu, içerdiği subliminal mesajlarla yoruma bir hayli açık görünüyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Acaba Apple iPad satın almaya bayılan Amerikalı bayanlara ufak bir gönderme yapılmış olabilir mi?

:: Tıklayın, SDN Forum’da tartışalım. 
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

24 yorum - “Samsung Akıl mı Çeliyor?”

 1. ConfickerBelasi dedi ki:
 2. SDN Okuru dedi ki:

  videonun sonunda kırbaç sesi mi var bana mı öyle geldi?

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Ben annem de en çok ipad satın almayı seviyor . bayılıyor

 4. sdelta dedi ki:

  Anneleri bir iPad kesinlikle daha mutlu ediyor

 5. SDN Okuru dedi ki:

  video çalışmıyor panpa olan yazdığı habere girer bi bakar.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  ilk yorum benden olsun 😀

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Samsung ifa 2014 e götürsün diye yaranmaya çalışıyorsunuz sanırım heryer samsung haberi…

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Samsung ifa 2014 e götürsün diye yaranmaya çalışıyorsunuz sanırım heryer samsung haberi…

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Reklamı haber yapmakta çok etikmiş bravo aştınız

 10. SDN Okuru dedi ki:

  We are mother lovers gibi olmuş yazı 😀

 11. SDN Okuru dedi ki:

  video uçmuş

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Hala süper amoled yani OLED teknolojisini anlayamayanlar var.

  Ne olursa olsun bir gün tüm cihazlar OLED teknolojisine geçmek zorunda kalacaklar , batarya performansı incelik ve görüntü teknolojisi daha iyisi yok.

 13. SDN Okuru dedi ki:

  saçma sapan haber yapmayın bu ne ya

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Samsungta artık baymaya başladı her seferinde Apple a gönderme yapıyor bu işte çok sıkıcı bir hal alıyor

 15. SDN Okuru dedi ki:

  SAMSUNG kalite olarak fiyat olarak performans olarak Apple’a göre çok daha iyi olunca normaldir…

 16. SDN Okuru dedi ki:

  illa entel dantel kelimeler kullanmak ***** ney ya

 17. SDN Okuru dedi ki:

  Yara bandı değilde yakı gibi bu tablet 😀

 18. SDN Okuru dedi ki:

  Kadın o çirkin tasarımdan nasıl tahrik oluyor la elinde kullanımış bi yarabandı ***** ekran baya iyi yoksa o çöp tasarımı elinde tutmaz o sosyete teyze

 19. SDN Okuru dedi ki:

  Benim anladığım samsung tabletler 40 yaş üstü için

 20. SDN Okuru dedi ki:

  Her marka kendi kitlesine göre reklam yapıyor,samsungda ö***** htc ve apple reklamlarına bakarsanız ürüne odaklanır.Samsung reklamları ise modaya sekse paraya odaklanı***** sıfır olduğu için.

 21. SDN Okuru dedi ki:

  Samsungda her yol var merak etmeyin,forumlarda diğer markaları kötülemek için adam tutmuşluğu var,tekno market çalışanlarına pirim verim kendi ürünlerini önerttirme var varda var samsung mafya gibi marka

 22. SDN Okuru dedi ki:

  Öncelikle reklamın haber yapılması etik değ***** bi gazetecilik mezunun bilmesi ***** ferdi bey haptığı haberlerde kendi verdiği alt metin ve mesajlara odaklansın.Kendi haberlerine bir içerik analizi bir söylem analizi yapsında bizde görelim hangi firma baştan çıkarmış editörümüzü…

" Samsung Akıl mı Çeliyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung Akıl mı Çeliyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung Akıl mı Çeliyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "