Okunma

Samsung şimdi de akıllı ayakkabı üretecek!


01 Ocak 2019 Salı 19:00
Samsung şimdi de akıllı ayakkabı üretecek!

Akıllı telefon, akıllı ev, akıllı televizyon derken şimdi de akıllı ayakkabı hayatımıza gireceğe benziyor. Samsung, bu yenilikçi yatırımıyla, akıllı teknolojileri hayatımızın önemli bir parçası yapmanın peşinde gibi görünüyor.

Aslında ilk defa ortaya çıkmış bir ürün değil. Puma 1986 yılında ilk akıllı ayakkabı olan RS-Computer ile karşımıza çıkmıştı. Hatta kısa süre önce bu ayakkabıyı yeniden üreteceğini de açıkladı.

Samsung akıllı ayakkabı hangi özelliklere sahip olacak?

Samsung dışında Xiaomi’de akıllı ayakkabı sektörüne daha önce girmişti. Bu bir ilk olmasa da Samsung‘un bu konuda yatırım yapacak olması rekabeti kızıştıracak gibi görünüyor.  Firma bu konuda ilk adımı akıllı koşu ayakkabısı patenti alarak attı.

Patente bakılırsa, normal bir koşu ayakkabısı sensörlerle donatılacak. Firma muhtemelen bir tür uygulamayla ayakkabıdan gelen verileri görmenizi sağlayacak.

Peki ama akıllı bileklik ya da akıllı bir saatten de adım sayma, kalori gibi bilgilere ulaşmak mümkün. İnsanlar neden  sensörlü spor ayakkabıyı almayı tercih etsin?

Ayakkabıda yer alan sensörler, direkt olarak basınç merkezine yakın oldukları için daha doğru verilere ulaşmak mümkün oluyor. Bu da özellikle sporla uğraşanlar için çok önemli bir fark ortaya koyuyor.

samsung, akıllı ayakkabı

Samsung, bir çok alanda yatırımı olan bir firma olsa da tekstil ve ayakkabı konusunda bir tecrübesi bulunmuyor.

Tahminler firmanın ünlü bir ayakkabı firmasıyla güçlerini birleştirerek bu sensörlerle donatılmış ayakkabının üretimini gerçekleştireceği yönünde.

Bu yeni akıllı cihazın CES 2019’da tanıtılacağını ekleyelim. Peki siz ne düşünüyorsunuz, akıllı ayakkabı gerçekten de hayatımızı kolaylaştırabilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

13 yorum - “Samsung şimdi de akıllı ayakkabı üretecek!”

 1. Yusuf can Yalçın dedi ki:

  Bence hiç bir faydası olmaz bu kadar açık ve net 😂😂😂😂

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Liseli gençler bile akıllı ayakkabı yapıyor artık. Samsung neyin kafası?

 3. Anonim dedi ki:

  yürürken kasma donma olur :DD

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Xiaomi kopyası

 5. Anonim dedi ki:

  akıllı şeyler bize ters. Aklımız bize yetiyor. Akıllı robot yapsınlar ev işleri kolaylaşsın. Bence akıllı ayna üretsinler.

 6. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Yakında akıllı (anladın sen) çıkar

 7. Teknoloji Dostu dedi ki:

  daha neler yapacak telefondan ayakkabıya geçmiş

 8. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Yakında akıllı don çıkar 😀

 9. I8 dedi ki:

  Yakinda akilli tuvalet ve Dusakabin yapar

  1. Anonim dedi ki:

   akıllı tuvalet zaten var 😉

 10. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Xiaomi çoktan yaptı bile 😂

 11. Anonim dedi ki:

  Aynısını Xiaomi çoktan yapmıştı, yine firmaların bazı şeyleri ilk defa kendi yapmış gibi lanse etmesinden başka bir şey değil.

 12. Teknoloji Dostu dedi ki:

  bi o kalmıştı

" Samsung şimdi de akıllı ayakkabı üretecek! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung şimdi de akıllı ayakkabı üretecek! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung şimdi de akıllı ayakkabı üretecek! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "