Okunma

Samsung Android Go telefonunu test ediyor!


22 Haziran 2018 Cuma 15:00
Samsung Android Go telefonunu test ediyor!

Android Go, giriş seviyesi akıllı telefonları Android Oreo ile buluşturmak gibi önemli bir misyon üstleniyor. Samsung ise bu defa daha önce TouchWiz olarak bilinen ancak artık Samsung Experience olarak anılan özelleştirilmiş kullanıcı arayüzü yerine stok Android kullanan cihazı ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. İşte, Samsung Android Go telefon hakkında ilk detaylar.

Samsung Android Go telefon için ilk bilgiler

Giriş seviyesi Samsung Android Go akıllı telefonun 1 GB RAM ve Universal7570_Go kod adıyla anılan yeni bir işlemci kullanacağı söyleniyor. Bu işlemcinin bazı giriş seviyesi Samsung cihazlarda yer alan Exynos 7570 işlemcisinin modifiye edilmiş bir versiyonu olduğu tahmin ediliyor. Yeni akıllı telefonun SM-J260 model numarası ile çeşitli ülkelerde ortaya çıkmış olduğunun da altını çizmek gerek.

Samsung Android Go

SM-J260F modeli İngiltere, Özbekistan, Kafkasya Ülkeleri, Almanya, İtalya, Ukrayna, Rusya, Kazakistan, Fransa ve Polonya gibi ülkelerde kendisini gösteriyor. SM-J260M ise Arjantin, Bolivya, Şili, Kolombiya, Panama, Trinidad ve Tobago, Perı ve Paraguay’da test ediliyor. Son olarak SM-J260G ise Asya pazarları odaklı olarak geliştiriliyor. Bu cihaz ise Hindistan, Nepal, Bangladeş, Sri Lanka, Kamboçya, Tayland, Singapur, Malezya ve Vietnam ülkelerinde görüldü.

Bu gibi cihazların çıkışının yine de piyasaya sürülmeden önce iptal edilebileceğini de not olarak düşmek gerek. Öte yandan, cihazın birçok pazarda ciddi anlamda test ediliyor ve mobil işletim sisteminin en saf halinde olması iptal ihtimalini ciddi anlamda düşürüyor.
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Samsung Android Go telefonunu test ediyor!”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    İphone 3g aliriz daha iyi. 40 dolar diyolar

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Giriş seviyesi de olsa bu saatten sonra 1 GB ram li telefon üretmek ne kadar doğrudur tartışılır.

    1. İbrahim dedi ki:

      Helal. Net bir cevap

  3. CM dedi ki:

    Diğer taraftan Android Go’dan en büyük zararı 3. Dünya Ülkeleri görecektir. Samsung, normal Android Telefonlar’ın fiyatı 85$ civarında olan bu ülkelerde Android Go için 85$ fiyat belirlerse, bu durumda bu ülkelerde normal Android Telefonlar’ın fiyatı artabilir. Bu ülkelerin vatandaşlarının zaten alım gücü düşük olduğundan bir daha normal Android Telefon Yüzü göremeyebilirler. Bu yüzden Go Telefonlar’ın fiyatı bu ülkelerde 40 ila 55$ aralığında olmalıdır. Kısaca Google’ın iyi niyetle başlattığı bir proje 3. Dünya Ülkeleri için bir Google Tokadı’na dönüşebilir. Üreticilere tavsiyem Android Go Projesi’nden uzak durmalarıdır. Bu aynı zamanda kendi menfaatleri için de gereklidir; çünkü Android Go domino etkisi ile tüm modellerin fiyatlarının da artmasına neden olabilir. Bu durumda kendileri de üst seviye telefon satmakta sıkıntı çekeceklerdir. Böyle bir senaryoda dünya orta sınıf telefonlara mahkum olacaktır…

  4. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Android Go İşletim Sistemli, düşük seviyeli ve hesaplı bir telefon çıkardım ama normal telefonlar ile aynı fiyatta: 750TL. Ne dersiniz? Vergiler dahil 250-300TL’nin yukarısını geç dersiniz. Samsung denesin, herkes ne olacağını görsün! Go maliyeti düşürmez, üstelik de bugün 750-800TL’ye satılan normal Android Telefonlar’ın fiyatını yükseltebilir. Bu da tuzağa düşmeleri durumunda küçük oyuncuların piyasadan çekilmesi anlamına gelir. Samsung gibi firmalar Go için ne fiyat isterlerse istesinler küçük oyuncular fiyatlarını değiştirmesinler. Bu şekilde durumu avantaja çevirebilirler. Samsung Go konusunda havlu atacaktır…

" Samsung Android Go telefonunu test ediyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung Android Go telefonunu test ediyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung Android Go telefonunu test ediyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "