Okunma

Samsung Apple’ın Peşini Bırakmıyor


05 Ekim 2011 Çarşamba 21:52
Samsung Apple’ın Peşini Bırakmıyor

Apple’ın iPhone‘un yeni versiyonu 4S’in duyurusunu yapmasının üzerinden 2 gün geçmeden ezeli rakibi Samsung‘dan dava haberi geldi. Bir süredir kavgalı olan iki firma, karşılıklı olarak dava açıyorlardı.

Samsung‘un resmi bloğunda yayınlanan habere göre Paris ve Milano‘da iki ayrı dava açan firma, Apple‘ın telefonunun satışına engel koydurmaya çalışıyor. Davanın ana konusu ise Samsung‘un elinde bulunan bir patent. 3G’li telefonlarda WCDMA standardı ile ilgili sahip olduğu patent yüzünden bu davayı açan Samsung, iPhone 4S‘i sattırmama konusunda kararlı görünüyor. ‘Apple, bizim patentlerimizi ihlal etmeye devam ediyor’ şeklinde açıklama yapan Samsung yetkilileri, haklarını koruyacaklarını belirtti.

Apple ile kanlı bıçaklı olan Samsung, bir süredir patent davalarıyla boğuşuyor. İki ay önce Samsung‘un Galaxy Tab tablet bilgisayarının Avrupa Birliği ülkelerinde satışını engelleyen Apple (daha sonra bu karar kaldırıldı), Eylül ayı başında Almanya‘da düzenlenen IFA fuarında da Samsung tablet modellerinden birini standlardan kaldırttırmıştı.

:: Samsung-Apple kavgasını nasıl değerlendiriyorsunuz?
yazarÖzgür Çetin

10 yılı aşkın süredir teknoloji ve internet sektörüne yazılarıyla katkıda bulunan Özgür Çetin, mobil cihazlara ve dijital fotoğraf dünyasına özel bir ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Samsung Apple’ın Peşini Bırakmıyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    apple ve samsung in , nokia out ::))))

  2. vladislav dedi ki:

    Apple sahipsiz kaldı izleyip görelim.

  3. gazimaras dedi ki:

    Bence samsung kesti applenin önünù

" Samsung Apple’ın Peşini Bırakmıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung Apple’ın Peşini Bırakmıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung Apple’ın Peşini Bırakmıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "