Samsung’dan ilgi çekici yeni AR gözlük


23 Ekim 2019 Çarşamba 07:00
Samsung’dan ilgi çekici yeni AR gözlük

Dün Apple’ın uzun süredir tanıtılması beklenen AR gözlüğü hakkında yeni sızıntılar çıkmıştı. Bugün de Samsung tarafından AR ile ilgili bazı geliştirmeler sızdırıldı. Samsung AR gözlük patenti ortaya çıktı.

Samsung AR gözlük patenti ile dikkat çekecek!

Dün Apple’ın artırılmış gerçeklik gözlüklerindeki çalışmalarını vurgulayan yeni raporlar ortaya çıkmıştı. Ancak Apple AR teknolojileri konusunda çalışan tek firma değil gibi duruyor. Bugün yakın zamanda tanıtılacağı iddia edilen Samsung artırılmış gerçeklik gözlüğü patenti Galaxy Club tarafından sızdırıldı.

Samsung’un Apple’a göre daha deneyimli olduğu artırılmış gerçeklik teknolojileri, henüz kullanıcıların rahat kullanabileceği ürünler haline gelemedi. Fakat Samsung’un yeni patentine ve çıkan rapolara göre, bu gözlükler hem küçülecek hem de oyun, video, resim gibi amaçların yanı sıra daha farklı, günlük ihtiyaçlara yönelik amaçlarla kullanılacak.

Samsung AR gözlük patenti ile dikkat çekecek! - ShiftDelete.Net

Samsung’un bu patent ile Google Smart Glasses projesindeki akıllı gözlüklere benzer bir gözlük üretmesi bekleniyor. Yani şirket, kullanıcıların günlük aktivitelerinde kullanabilecekleri ve AR’dan sonuna kadar yararlanabilecekleri daha taşınabilir ve kullanışlı gözlükler üretilebilir.

Patent raporlarına göre, bu AR gözlüğünün kendisi her bir göz için bir tane olmak üzere iki ayrı ekran sunacak. Sağ tarafına doğru uzanan kablo ile kulaklığı bir başka bir cihaza bağlayabileceksiniz. Ayrıca gözlük kenarlarında işlemcileri ve diğer dahili bileşenleri barındıracak bir modül ile gelecek.

Samsung’un geçmişteki artırılmış gerçeklik deneyimine haritalar, bildirimler ve buna benzer daha fazla özellik sunan bu yeni gözlüklerle devam edecek gibi duruyor. Bu gözlüklerin çıkış tarihi ve diğer teknik detayları konusunda net bilgiler olmasa da önümüzdeki yıl tanıtılma ihtimali oldukça yüksek gözüküyor.
yazarMustafa Büyükçağlayan

Teknolojik gelişmelerin insanlığa yön vereceğine inanan Mustafa Büyükçağlayan; Dijital pazarlama alanındaki çalışmalarını 3 yıla yakın bir süredir devam ettiriyor. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inandığı için bilişim ve teknoloji alanında makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Baris_b
Baris_b
1 yıl önce

Hala çok kalınlar… Hâla Tony STARK’ın gözlük teknolojisine erişemediler…

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

TV için 3D gözlükler ürettiler tutmadı. VR tutmadı. AR da bi denediler tutmayacak gibi oldu şimdi yine deniyorlar. Bekleyin ve görün yine tutmayacak.

" Samsung’dan ilgi çekici yeni AR gözlük konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung’dan ilgi çekici yeni AR gözlük ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung’dan ilgi çekici yeni AR gözlük ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  2. 2 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  3. 3 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  4. 4 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  5. 5 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  6. 6 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  7. 7 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  8. 8 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  9. 9 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  10. 10 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!