Samsung’dan ilgi çekici yeni AR gözlük


23 Ekim 2019 Çarşamba 07:00
Samsung’dan ilgi çekici yeni AR gözlük

Dün Apple’ın uzun süredir tanıtılması beklenen AR gözlüğü hakkında yeni sızıntılar çıkmıştı. Bugün de Samsung tarafından AR ile ilgili bazı geliştirmeler sızdırıldı. Samsung AR gözlük patenti ortaya çıktı.

Samsung AR gözlük patenti ile dikkat çekecek!

Dün Apple’ın artırılmış gerçeklik gözlüklerindeki çalışmalarını vurgulayan yeni raporlar ortaya çıkmıştı. Ancak Apple AR teknolojileri konusunda çalışan tek firma değil gibi duruyor. Bugün yakın zamanda tanıtılacağı iddia edilen Samsung artırılmış gerçeklik gözlüğü patenti Galaxy Club tarafından sızdırıldı.

Samsung’un Apple’a göre daha deneyimli olduğu artırılmış gerçeklik teknolojileri, henüz kullanıcıların rahat kullanabileceği ürünler haline gelemedi. Fakat Samsung’un yeni patentine ve çıkan rapolara göre, bu gözlükler hem küçülecek hem de oyun, video, resim gibi amaçların yanı sıra daha farklı, günlük ihtiyaçlara yönelik amaçlarla kullanılacak.

Samsung AR gözlük patenti ile dikkat çekecek! - ShiftDelete.Net

Samsung’un bu patent ile Google Smart Glasses projesindeki akıllı gözlüklere benzer bir gözlük üretmesi bekleniyor. Yani şirket, kullanıcıların günlük aktivitelerinde kullanabilecekleri ve AR’dan sonuna kadar yararlanabilecekleri daha taşınabilir ve kullanışlı gözlükler üretilebilir.

Patent raporlarına göre, bu AR gözlüğünün kendisi her bir göz için bir tane olmak üzere iki ayrı ekran sunacak. Sağ tarafına doğru uzanan kablo ile kulaklığı bir başka bir cihaza bağlayabileceksiniz. Ayrıca gözlük kenarlarında işlemcileri ve diğer dahili bileşenleri barındıracak bir modül ile gelecek.

Samsung’un geçmişteki artırılmış gerçeklik deneyimine haritalar, bildirimler ve buna benzer daha fazla özellik sunan bu yeni gözlüklerle devam edecek gibi duruyor. Bu gözlüklerin çıkış tarihi ve diğer teknik detayları konusunda net bilgiler olmasa da önümüzdeki yıl tanıtılma ihtimali oldukça yüksek gözüküyor.
yazarMustafa Büyükçağlayan

Teknolojik gelişmelerin insanlığa yön vereceğine inanan Mustafa Büyükçağlayan; Dijital pazarlama alanındaki çalışmalarını 3 yıla yakın bir süredir devam ettiriyor. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inandığı için bilişim ve teknoloji alanında makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Samsung’dan ilgi çekici yeni AR gözlük”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  TV için 3D gözlükler ürettiler tutmadı. VR tutmadı. AR da bi denediler tutmayacak gibi oldu şimdi yine deniyorlar. Bekleyin ve görün yine tutmayacak.

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Hala çok kalınlar… Hâla Tony STARK’ın gözlük teknolojisine erişemediler…

" Samsung’dan ilgi çekici yeni AR gözlük konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung’dan ilgi çekici yeni AR gözlük ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung’dan ilgi çekici yeni AR gözlük ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Dişçi korkusu tarih olacak! Dijital dişçi nasıl olunur? Dişçi korkusu tarih olacak! Dijital dişçi nasıl olunur?
 2. 2 Elon Musk Türkiye'ye çalışacak! Elon Musk Türkiye'ye çalışacak!
 3. 3 49 TL'ye Apple'ı kandıran klavyeyi denedik! 49 TL'ye Apple'ı kandıran klavyeyi denedik!
 4. 4 Bilgisayar hızlandırma ve FPS artırma yöntemleri 2020 Bilgisayar hızlandırma ve FPS artırma yöntemleri 2020
 5. 5 Tosla ile bankasız, komisyonsuz para gönderin, alın! Tosla ile bankasız, komisyonsuz para gönderin, alın!
 6. 6 Satılmayan Huawei P40 Pro Plus'ı bulduk! Satılmayan Huawei P40 Pro Plus'ı bulduk!
 7. 7 Evi diskoya çeviren MSI GE66 oyuncu bilgisayarı Evi diskoya çeviren MSI GE66 oyuncu bilgisayarı
 8. 8 e-SIM müjdesi geldi! - Apple gündemi #7 e-SIM müjdesi geldi! - Apple gündemi #7
 9. 9 Instagram profile bakanlar uygulamasını denedik! Instagram profile bakanlar uygulamasını denedik!
 10. 10 Türkiye, Koronavirüs aşısı yapabilecek mi? (Video) Türkiye, Koronavirüs aşısı yapabilecek mi? (Video)