Samsung Bixby resmi olarak açıklandı!


20.03.2017 18:00:00
Samsung Bixby resmi olarak açıklandı!

Samsung uzun süredir gündemde olan sanal asistan Bixby‘i resmen açıkladı. Galaxy S8′in en önemli özelliklerinden biri olan Bixby, Samsung’un bundan sonraki bir çok ürününde yer alarak kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlayacak.

Diğer sanal asistanlardan farklı olacak!

Samsung, Bixby‘nin Siri ve Cortana gibi sanal asistanlardan farklı olacağını ve uygulamalara derinden entegre olacağını söyledi. Bixby, yalnızca bir kaç seçili görev yerine, bir uygulamanın geleneksel dokunmatik komutları kullanarak gerçekleştirebildiği hemen hemen her görevi destekleyebilecek.

Kullanıcılar Bixby desteği olan bir uygulamayı kullanırken kolayca Bixby’e ulaşabilecekler. Uygulama içinde dokunmatik yada sesli olarak Bixby ile etkileşime geçilebilecek. Samsung, Bixby’nin eksik bilgi içeren komutları bile anlayarak görevini en iyi şekilde yerine getireceğini belirtiyor. 

17-03/20/samsung-bixby-shiftdelete.jpg
Bixby, Galaxy S8’in sol tarafında özel bir düğmeye sahip olacak. Böylece telefonun kullanımı kesintiye uğramadan kolayca Bixby’e erişim sağlanabilecek.

Bixby başlangıçta Galaxy S8‘e özel olacak ve on adet uygulama ile sınırlı olacak. Daha sonra ise üçüncü parti uygulamalara açılacak. Samsung, Bixby’i yavaş yavaş diğer akıllı telefonlarına, TV’lere, giyilebilir cihazlara ve klima gibi diğer ürünlerine de entegre edecek.

:: Bixby hakkında ne düşünüyorsunuz?


 • yazarİlker Çiftçi

  2009'dan bu yana akıllı telefonlar üzerine kurulmuş bir çok teknoloji sitesinde yöneticilik ve editörlük yapan İlker, artık bir SDN yazarı.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “Samsung Bixby resmi olarak açıklandı!” üzerine 24 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   J7 prime ????

  2. SDN Okuru dedi ki:

   Abi insallah j7 prime a da gelir

  3. SDN Okuru dedi ki:

   ceyd-a alın android marketten. siridende bunlardanda iyi. basit bir örnekle, ceydaya feneri aç diyorsun, hemen flaş ışığını açıyor. aynısını siriye diyoruz açamıyor. aradaki farkı anlayın. ücretli sürümüde sadece 10 lira. ne uğraşıyorsunuz dandiklerle 🙂

  4. SDN Okuru dedi ki:

   Bixby git olum ya881

  5. SDN Okuru dedi ki:

   Bence bu güncel teknolojiyi samsung , sadece en yeni modeli olan s8 ve sonrasına sunacaktır.

  6. SDN Okuru dedi ki:

   Öyle ki Samsung yapılan herşeyi elektronik sistemle yaptırmaya yönelik çalışıyor. Android telefonlar, TV ler, buzdolabı, klima , fırın, bulaşık ve çamaşır makinesi saç ve sakal kesme makinası vs. Tüm elektronik cihazlari telefon yada saatle kontrol altına almaya çalışıyor. Giyilebilen teknolojide geliştirilen sistemler ve daha fazlası … Ah Samsung bide yazılımı standart stabilite düzeyde indirgenmiş olarak çalışırsa zirveden aşağı inmez. Apple-Nokia-Huawei-Sony-Samsung bu beş büyük şirketler piyasayı silip süpürdü ve süpürmeye devam ediyor. (Mobil, tablet PC, TV, vs.) ​

  7. SDN Okuru dedi ki:

   benim bildiğim samsung eski cihazlara bu desteği sunmaz s8 ile bu adımı atar yeni cihaz satmak için bi neden varken bunu neden iteleyerek satışları neden düşürmek istesinler

  8. SDN Okuru dedi ki:

   S7'ye gelmezse zaten orayı YIKARLAR

  9. SDN Okuru dedi ki:

   S7 S7 Edge A 2017 J 2016 modellerine gelecektir

  10. SDN Okuru dedi ki:

   S voice turkce olmadi ki bundan umudum olsun

  11. SDN Okuru dedi ki:

   Uygulamada herşeyi yapabilecek ama 10 uygulamada tam Samsung'a göre bir iş

  12. SDN Okuru dedi ki:

   S7 serisine de vermeleri lazım

  13. SDN Okuru dedi ki:

   Diğer tepe modellere de sunulmalı

  14. SDN Okuru dedi ki:

   Samsung guzel fikir uretiyor harika dusunceleri var ama malesef ki kalitesi yok. Ios u ios yapan donanim coklugu degil az olan iyi olmasindan kaynakli.

  15. SDN Okuru dedi ki:

   Heyecanla bekliyorum

  16. SDN Okuru dedi ki:

   Peki bu sanal asistan s7 gibi cihazlara gelecek mi?

  Yorum yazın

  Geri bildirim