Okunma

Samsung çevre dostu malzemeler kullanacak!


28 Ocak 2019 Pazartesi 12:40
Samsung çevre dostu malzemeler kullanacak!

Samsung, gelecekte çıkartacağı ürünlerin ambalajında, kullandıkları kağıt ve diğer ürünleri çevre dostu malzemeler ile değiştirmek için ilk adımı attı.

Samsung çevre dostu malzemeler kullanacak!

Samsung, bu yılın ilk yarısından itibaren cep telefonları, tablet ve ev aletleri dahil olmak üzere birçok ürün ve aksesuarda biyo-bazlı plastik ve geri dönüştürülmüş kağıt kullanımına geçmeyi hedefliyor. Özellikle ambalaj ve kullanım kılavuzu gibi belgelerin bu şekilde üretilecek olması, ciddi bir fark yaratacak gibi gözüküyor. Firma bunların yanı sıra cihazların parlak yüzeyini mat bir yüzeyle değiştirerek plastik kullanımını azaltmayı hedefliyor.

Ambalajlamada kullanılacak kağıt, çevre kuruluşları tarafından sertifikalandırılan özel elyaf malzemeden elde edilecek.

Samsung Çevre Dostu

Sizlere bir yazımızda Almanya’nın enerji üretiminde kömürden vazgeçtiğini belirtmiştik. İklim bilimcilere göre fabrika atıkları ve bilinçsiz tüketimden dolayı kutuplarda sıcaklıklar yükseliyor. Bu ısı değişimi, Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya’yı etkilemeye başladı bile. Bu nedenle Samsung’un aldığı bu kararı çevre kuruluşları standart hale getirebilir.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Samsung çevre dostu malzemeler kullanacak!”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Güzel

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Önce çevre dostu fiyat uygulasın.

" Samsung çevre dostu malzemeler kullanacak! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung çevre dostu malzemeler kullanacak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung çevre dostu malzemeler kullanacak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "