Samsung dikey video için ilk konseri verdi


09 Eylül 2019 Pazartesi 16:10
Samsung dikey video için ilk konseri verdi

Mobil kullanımların artmasıyla beraber birçok şirket bu konuda atılımlar gerçekleştiriyor. Samsung da yeni deneyim mağazası için verilen konserde dikey video konseptini kullandı.

Samsung kısa süre önce Londra, King’s Cross’taki Samsung KX deneyim mağazasını açtı. Lansman kutlamalarının bir parçası olarak, Koreli şirket, dikey videoların artan popülaritesini karşılamak için dünyanın ilk dikey sahne konserini düzenledi.

Samsung dikey video fikrini geliştirecek 

İlk dikey dizi ile Çin oldukça konuşulmuştu, Instagram ile daha da popüler hale gelen bu içerikler şimdi de karşımıza Samsung’un düzenlediği konser ile çıktı. İngiltere’de pop şarkılarıyla tanınan isimlerinden olan Mabel ve grubu etkinlik kapsamında 2 bin kişiyle buluştu.

Dikey video fikri mobil kullanımların artmasının ve sosyal medya araçlarının yoğun bir şekilde kullanılmasının bir sonucu olarak karşımıza çıkıyor. Zira birçok sosyal medya kullanıcısı gittiği konseri sosyal medya hesaplarından paylaşıyor. Bu nedenle dikey formatlı konser fikri oldukça inovatif diyebiliriz.

Samsung dikey video

Samsung da, Instagram ve diğer sosyal medya platformları için dikey çekilmeye uygun üç katlı bir sahne paneli kurdu. Samsung Harman teknolojisi de konsere dahil edildi.

Konser hakkında fikirlerini dile getiren Mabel, “Londra’da çok fazla konser yaptığım için her zaman kalbime yakın olacak ve dünyanın ilk dikey konserini Samsung KX’te yayınlamaktan onur ve heyecan duyuyorum. Bu tarz ileri görüşlü performanslar ise kentin canlı müzik sahnesinde daha fazla inovasyonun önünü açıyor” dedi.

Samsung KX’te misafirlerini ağırlayan teknoloji devi ilk müzik etkinliğini de yapmış oldu. Bu atılım ile hayranların video paylaşma deneyimini artırıyor. Samsung ilerleyen yıllarda bu konuya dair çalışmalarını artıracak.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Samsung dikey video için ilk konseri verdi”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Deneysel kalır.

" Samsung dikey video için ilk konseri verdi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung dikey video için ilk konseri verdi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung dikey video için ilk konseri verdi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "