Okunma

Samsung Dört Yıldır Üst Üste Global Lider


08 Eylül 2009 Salı 13:53
Samsung Dört Yıldır Üst Üste Global Lider

Samsung Electronics, IFA 2009’da üst üste dört yıldır küresel TV pazarının lideri olduğunu duyurdu. Samsung bu başarısını 2009 başında lanse edilen devrim niteliğindeki LED TV serisi ile sürdürüyor.

Haziran ayının sonunda, duyurulduktan yalnızca 100 gün sonra Samsung LED TV satışları yarım milyona ulaştı ve devam eden güçlü performans ile Eylül 2’de 1 milyon adede damgasını vurdu.

Bu gelişme, küresel pazar araştırma şirketi Display Search’ün LED TV pazarı öngörüsünü güncelleyerek 2.01 milyon adetten, 3.67 adete çıkarmasına neden oldu. Samsung aynı zamanda 2009 ilk yarısında yüzde 18.8 adetle global TV pazarında da ilk sıraya oturdu. Samsung, Avrupa LCD TV pazarında da GFK verilerine göre, rakipleriyle arasını açarak yüzde 24.4 adet ile liderliğini korudu.

 

Samsung Electronics Türkiye, Temmuz ayında ciro bazında yüzde 20.7 pazar payı ile birinciliğini korudu. Hedef Yıl Sonuna kadar 25 bin adet.

 

Samsung Electroncs Tüketici Elektroniği Satış ve Pazarlama Müdürü Kerim Kılıçcı ise Haziran ayı itibariyle yerli ve yabancı tüm markalar arasında yüzde 20 pazar payı ile tekrar 1 numara olduklarını söyledi. Kılıçcı, “LCD TV kategorisinde adet bazında pazar payımızı Haziran 2009 itibariyle yüzde 15.4’e çıkardık ve pazar payında artış sağlayan tek yabancı marka olduk. LED TV de hedefimiz toplam LCD satışımınızın %10’u kadar satmak. Bu da yıl sonuna kadar 25 bin adet anlamına geliyor. Bu yıl düz panel TV pazarında 250 bin adet TV satmayı hedefliyoruz” dedi.

:: LED TV’lerde hangi markayı seçerdiniz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Samsung Dört Yıldır Üst Üste Global Lider konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung Dört Yıldır Üst Üste Global Lider ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung Dört Yıldır Üst Üste Global Lider ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "