Okunma

Samsung Düşüşü Kabullendi


19 Ağustos 2014 Salı 03:00
Samsung Düşüşü Kabullendi

Bugüne kadar bağımsız analistler ve uzmanlar tarafından yapılan öngörü ve tahminler, Samsung‘un açıklamasıyla resmiyet kazandı: Güney Koreli mobil üretici 2014’ün ilk yarısında akıllı telefon pazarında pay kaybetti

Hem pazar payı hem de elde ettiği gelir açısından düşüş yaşayan Samsung, yılın ilk 6 ayında pazar payında 2013’ün ilk yarısına oranla 1,9 puanlık düşüş yaşayarak yüzde 24,9’a geriledi. Yine de bunun anlamı satılan her dört telefondan biri Samsung demek oluyor. Toplam raflara gönderilen cihaz sayısı ise altı ayda 223,69 milyonu gördü.

Samsung’u Çinli üreticiler mi yaktı?

Şirketin akıllı telefon iş kolunda elde ettiği kâr yüzde 19,5 düşüş göstererek 6,11 milyar dolara geriledi. Şirketin TV, ekran ve bellek işleri ise tıkırında gidiyor.

Akıllı telefon pazar dinamiklerinde yaşanan son değişiklikler, özellikle Çinli üreticilerin hızla yükselerek giriş ve orta seviye cihaz pazarlarını ele geçirmesi, diğer yandan üst sınıf cihazlardaki pazar doygunluğu Samsung’un yaşadığı bu sektörel düşüşün ana sebepleri olarak gösteriliyor. Galaxy Note 4 ve Galaxy Alpha’nın piyasaya sürülmesinin ise Samsung’un gelirlerine olumlu etki yapacağı konusunda herkes hemfikir.

:: Sizce Samsung’a nazar mı değdi?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

11 yorum - “Samsung Düşüşü Kabullendi”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Lg tahta oturdu

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Rekabet iyidir tuketici kar eder

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Telefonda hep mağzeme kalitesizliği var
  SAMSUNG un mağzeme kalitesi sıfır 0

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Batsınlar inşallah

 5. SDN Okuru dedi ki:

  E çirkin telefonları reklamla satıyor anca

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Tv işleri tıkırında gitmiyor üretim adeti düştü tamam samsung pazar payı kaybetmedi ama pazar yavaşladı samsung tvden zarar ediyor şuan.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  testlerde hilelerin yakalandı..bir defa hile yaptın milletin gözünden ve gönlünden düştün SAMSUNG,,senin yaptığını ÇORUMLULAR yapmaz ayıp ya
  işte böyle……dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan oldun..hahahahahaa
  ……..
  hile ile iş yapan mihnet ile can verir..samsung,,türk atasözüdür. duy.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  sende apple gibi tamir ve değişim polıtikası izle hiç bişey olmaz bırak telefonu beyaz eşyada bile bi değerin yok umrunda değilsin adamların

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Gönderilen telefon model ve çeşit sayısını da açıklasanız gülmekten ölürüz herhalde. 300 çeşit plastik telefon ile piyasada satış yapan bir firma, biriside kalkıyor bana neden güncelleme gelmedi… Bekle sen.

 10. SDN Okuru dedi ki:

  samsungun pazar payı sadece çinliler yüzünden değil kaliteden taviz verdiği içinde pazar payı düştü akıllı telefonlarında

" Samsung Düşüşü Kabullendi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung Düşüşü Kabullendi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung Düşüşü Kabullendi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "