Okunma

Samsung, 5G konusunda büyük bir çalım atabilir!


13 Haziran 2019 Perşembe 17:00
Samsung, 5G konusunda büyük bir çalım atabilir!

5G telefonlar yavaş yavaş hayatımıza girmeye başladı. Ancak henüz işlemciye entegre 5G modem teknolojisi piyasaya sunulmadı. Kısa bir süre önce MediaTek, entegre 5G modem teknolojisini tanıttı. Buna karşın hem Qualcomm hem de MediaTek’in bu teknolojiyi 2020 yılında piyasaya sürmesi bekleniyor.

İlk entegre 5G modem kimden gelecek?

Kulislerde konuşulanlara bakılırsa, Samsung entegre 5G modem için bir adım önde gibi görünüyor.

Her ne kadar Qualcomm ve MediaTek gibi bu konuda bir resmi tanıtım olmasa da Samsung, rakiplerinden önce bu teknolojiyi piyasaya sürmenin yollarını arıyor.

Aynı zamanda Apple’a da entegre 5G modem geliştirmesi beklenen Samsung’un hem kendi cihazlarına hem de Apple için bu teknolojiyi piyasaya sürmesi ise zor gibi. Son gelen iddialara bakılırsa Apple, 5G için bir taraftan Samsung bir taraftan ise Qualcomm ile görüşüyor.

Asıl sürpriz ise son olarak 5G  yarışından çekilen Intel’in şirketin modem ekibini Apple’a satmak istemesi. Hali hazırda 5G modem için geliştirme yaptığı bilinen Intel, kısa bir süre önce bu yarıştan çekilmişti. Apple ise bu hazır ekibi ve geliştirdiği 5G teknolojisine talip gibi görünüyor.

entegre 5g modem, 5g modem, 5g akıllı telefonlar

Henüz 5G hayatımıza tam olarak girmiş değil. Bu teknolojiyi destekleyen akıllı telefonlar ve işlemciler ortaya çıkmasına karşın henüz 5G hizmeti ABD gibi bazı ülkelerde belirli yerlerde test amacıyla kullanılıyor.

Her ne kadar Samsung, 5G için öncü olmaya çalışsa da 2020 yılı ortalarına kadar gerçek anlamda 5G akıllı telefonlar ile tanışmamız zor gibi görünüyor.

Peki siz ne düşünüyorsunuz, 5G yarışını kim önde bitirir? Apple kendi 5G modemini geliştirebilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Samsung, 5G konusunda büyük bir çalım atabilir!”

  1. SamsungBilgim dedi ki:

    Apple’ın öncü olacağını sanmıyorum
    Son arm darbesinden sonra huawei de bu yarışta biraz geri kalabilir
    İş başa düştü

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Abi şaka misiniz, ne 5g si. Ülkemizde doğru düzgün 3g alt yapısı yok, milleti 4,5g diye 4g ile o yalayıp duruyorlar, bide ülkemizin internet kotası ne ki, çok para verip anca belli hızlara ulaş tabii o zamana kadar netiniz bitmiştir demezse. Ülkemizin net hızı avrupa ABD den düşük olduğu yetmez gibi Tayland Tayvan gibi ulkelerden bile çok geri

" Samsung, 5G konusunda büyük bir çalım atabilir! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung, 5G konusunda büyük bir çalım atabilir! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung, 5G konusunda büyük bir çalım atabilir! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "