Samsung Galaxy A9 ekran görüntüsü alma işlemi nasıl yapılır?


07 Mayıs 2020 Perşembe 16:28
Samsung Galaxy A9 ekran görüntüsü alma işlemi nasıl yapılır?

Bazı Samsung cihazlarında, Google Pixel ve OnePlus cihazlarına kıyasla ekran görüntüsü almak çok da kolay değildir. Samsung A9 ekran görüntüsü alma sorunu, ekran görüntüsü almak için gereken tuş kombinasyonlarına basma zorluğudur. Kullanıcıların çoğu bu tuş kombinasyonu sırasında zamanlamayı ayarlayamadığından şikayetçi. Peki, bu seçenek Samsung Galaxy A9 ekran görüntüsü alma 2018 cihazlarda bulunan tek seçenek mi? Hayır. Bu işlem için başka birçok alternatif vardır ve ayrıca bu işlem için bazı üçüncü taraf uygulamaları da mevcuttur.

Samsung A9 ekran görüntüsü alma işleminde ayrıca bize kolaylık sağlayan bazı Palm hareketlerine sahiptir. Aşağıda, Samsung A9 ekran ayarları ve  Galaxy A9 screenshot işlemlerini yapmak için halihazırda bulunan tüm yöntemleri ve test edilen üçüncü taraf uygulamaları açıkladık. Siz de Samsung A9 ekran videosu alma ve Samsung A9 ekran resmi nasıl çekilir gibi soruları merak ediyorsanız makalemizi okumaya devam edin.

Samsung A9 ekran görüntüsü nasıl alınır?

1. Yöntem

1- Ekran görüntüsünü yakalamak istediğiniz ekranı ayarlayın.

2- Ses Kısma düğmesi ve Güç düğmesine basın.

3- Deklanşör sesi duyana kadar veya telefon titreyene kadar basılı tutun. Bu seslerden birini duyunca veya ekran kararıp tekrar eskisi gibi yerine gelince düğmeleri bırakabilirsiniz.

4- Galeri ve Ekran Görüntüleri sekmesinde çektiğiniz görüntüyü bulabilirsiniz.

Samsung A9 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

2. Yöntem

Samsung A9 ekran görüntüsü alma, avuç içi kaydırma hareketleri gibi benzersiz özelliklere sahiptir. Avuç içi kaydırmayı etkinleştirmek için:

Ayarlar, ardından  “Gelişmiş Özellikler” sekmesine gidin. “Ekranı Yakalamak İçin Elinizin Kenarı İle Kaydırın” seçeneğini aktifleştirin. Bu işlem sonrasında aşağıdaki adımlara geçebilirsiniz.

1- Ekran görüntüsünü yakalamak istediğiniz ekranı ayarlayın.

2- Elinizi avuç içi ekrana bakacak şekilde soldan sağa veya tam tersi yönde hareket ettirin.

3- Ekran görüntüsünü yakaladıktan emin olun.

4- Yakalamış olduğunuz ekran görüntüsünü galeri uygulamanızda bulabilirsiniz.

3. Yöntem

Bu başlık altında size, Samsung A9 ekran görüntüsü alma ve Samsung A9 ekran videosu alma işlemlerini gerçekleştirebileceğiniz bir üçüncü taraf uygulama önereceğiz: Screenshot Easy. Öncelikle PlayStore’dan bu uygulamayı indirin. Bu uygulama sayesinde ekran görüntüsü çekebilir ve ekran videosunu alabilirsiniz. Uygulama kurulduktan sonra çalıştırıp istediğiniz işlemi gerçekleştirin.

NOT: Güvenlik açısından PlayStore’dan indirin. Apk veya benzeri yöntemlerle farklı cihazlarda oluşturulmuş olan uygulamalara güvenmeyin.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Samsung Galaxy A9 ekran görüntüsü alma işlemi nasıl yapılır? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung Galaxy A9 ekran görüntüsü alma işlemi nasıl yapılır? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung Galaxy A9 ekran görüntüsü alma işlemi nasıl yapılır? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "