Samsung Galaxy Note 2 Video İnceleme


18 Ekim 2012 Perşembe 19:30
Samsung Galaxy Note 2 Video İnceleme

Samsung, Galaxy Note adı altında geçtiğimiz sene Galaxy S2‘den sonra yeni bir akım yarattı. Tablet telefon konseptini ortaya çıkartan Galaxy Note, 5.3 inç boyutundaki ekranıyla kendine kısa bir sürede yer bulan Galaxy Note, 10 milyonu aşkın satış başarısıyla Samsung‘un yüzünü güldürdü.

Samsung, Galaxy Note‘un ikinci nesil modeli Galaxy Note 2‘yi Ağustos ayında Berlin‘de düzenlenen IFA fuarında tanıttı. Biz de fuar alanından ön inceleme videosunu sizlere buradan aktarmıştık. Geçtiğimiz gün de Galaxy Note 2‘nin kutusunu burada sizlerle beraber açmıştık.

Samsung‘un Salı akşam resmi Türkiye lansmanını yaptığı Galaxy Note 2, çok uygun bir fiyatla satışa sunuldu. 1899 TL fiyat etiketine sahip olan cihaz, AVEA başta olmak üzere operatörler tarafından da satışa sunuldu. Avea’nın tarifelerine buradan bakabilirsiniz.

Samsung Galaxy Note 2, bir önceki Note modeli ve Galaxy S3 modellerine göre ciddi güncellemelerle geliyor. Bu güncellemenin en büyüğü RAM tarafında gerçekleşiyor.

Galaxy Note 2’de çift kanal teknolojisini kullanan Samsung, bant genişliğini arttırdığı gibi 2 GB RAM kapasitesiyle aynı anda daha fazla uygulama açmamıza olanak sağlıyor.

Samsung’un 32nm teknolojisiyle ürettiği 4 çekirdekli Exynos 4412 işlemcisinin, 1.6 GHz’de çalıştırıldığı Galaxy Note 2’de grafik birimi ise 400 mhz hızında çalışan MALI 400 GPU’su.

5.5 inç büyüklüğünde Super AMOLED ekran ile gelen Galaxy Note 2, önceki nesil Super AMOLED HD ekranlara göre farklı bir dizilime sahip ve çok daha başarılı bir görüntü sunuyor. Ekranın tüm değişen özelliklerine incelememizde yer veriyoruz.

Samsung Galaxy Note 2’nin ekranı ve donanımından sonra en çok güçlendirilen noktası  3100 mAh’lik devasa bataryası. Bu devasa pil, 5.5 inçlik cihaza 16 saat 3G’de konuşma süresi sunuyor. Bekleme süresi ise 3G’de 890 saat. Dilerseniz incelememize başlayalım. İncelememizi yazılı olarak ve videolu olarak sizlere sunuyoruz. Aşağıdan video incelemeyi izleyebilir, ürünün kamerasıyla çektiğimiz fotoğraflara ve performans testlerine ilerleyen sayfalardan bakabilirsiniz. İyi seyirler.

Samsung Galaxy Note 2’nin Dış Görünüşü:

Samsung, Galaxy Note 2’yi ilk Note modeline göre daha ince fakat biraz daha uzun olacak şekilde tasarlamış. Uzaktan aynı özellikle beyaz renkli versiyonu çok farklı gözükmüyor. Titanyum grisi versiyon ise Galaxy S3’e oldukça benzer.

Galaxy Note 2, 183 gram ağırlığında ve 9.4 mm kalınlığında. 5.5 inç yapısına göre epey ince ve hafif denebilir. Note 2, tek elle daha rahat bir şekilde kullanılabiliyor.

Samsung Galaxy Note 2’nin Yenilenen Ekranı:

Samsung, Galaxy Note modelinde 1280 x 800 piksellik 5.3 inç boyutunda Super AMOLED HD ekran kullanılıyordu. Bu ekran çapraz matrisli PenTile dizilimine sahipti. 16:10 oranındaki ekran, telefonun genişliğini arttırıyor ve bu da kullanımı biraz daha zorlaştırıyordu. Fakat genişliğin fazla olması WEB sayfalarını görüntülemede scroll yapmamak adına daha başarılı olduğunu vurgulayalım.

Galaxy Note 2’deki ekran 16:9 formatında ve tam widescreen özellikleri gösteriyor. 1280 x 720 piksel çözünürlüğe sahip 5.5 inçlik ekran, yeni nesil PenTile dizilimine sahip

Samsung’un yeni piksel dizilimi son derece başarılı sonuç vermiş. Ekran kesinlikle Galaxy S3 ve Note’a göre daha keskin görünüyor. Çapraz dizilim yerine sabit bir dizilime yer veren Samsung, bu sayede keskin bir görüntü alıyor.

Galaxy Note 2 – Galaxy Note

Mikroskopla piksellere bakıldığı zaman sizinde ekranda görebileceğiniz gibi piksel dizilimlerindeki fark ortaya çıkyor. Yeni dizlimde mavi pikseller bir arada duruyorken, yeşil ve kırmızılar da bir noktada toplanıyor. Samsung’un bundan sonraki AMOLED ekranlarında çapraz dizilimden vazgeçeceğini düşünüyoruz.

 

Samsung Galaxy Note 2 Fotoğraf Çekim Kalitesi:

Samsung, Galaxy S3′te kullandığı kamera ikilisine Galaxy Note 2’de de yer vermiş. Ön kamera 1.9 Megapiksel, ana kamera da alttan aydınlatmalı 8 Megapiksellik sensöre sahip. Çekim kalitesi Galaxy S3 gibi. Yeterli seviyede.

Samsung Galaxy Note 2 Fotoğraf Çekim Kalitesi -2:

Galaxy Note 2, bazı gölgeli alanlarda daha fazla ışık sunabiliyor. Alttan aydınlatmalı kameranın en çok işe yaradığı nokta da bu.

Ön Kamera:

Makro:

 

Samsung Galaxy Note 2 Performans Testleri:

BrowserMark:

iOS ve Android gibi pek çok platformda çalışabilen bu test, farklı platformları karşılaştırmak için kullanılan en güzel testlerden biri. WEB tarayıcının HTML5 ve Java Script yeteneklerine bakan bu test, donanım kadar kullanılan tarayıcı ve ek yazılımsal içeriklere önem veriyor. Kısacası hangi telefonun tarayıcısı daha etkili onu bizlere gösteriyor. İnternet deneyimi için referans alınabilecek bir yazılım.

{GRAPH::1394}

Test internet hızına göre ortalama az oynama yapabiliyor. Fakat üç aşağı beş yukarı güvenilir skorlar veriyor. iPhone 5 ile Galaxy Note 2 testte diğer cihazlarla arayı epey açmış. Özellikle Galaxy S3’ün Android 4.0.4 sürümü ile aldığımız skor biraz düşük kaldı. Galaxy S3, Android 4.1.1 ile belki durumu toparlayabilir.

Galaxy Note 2, 2 GB’lık belleğin avantajını arkasına da almış olabilir. Çift kanal teknoloji bellek, sayfa açılışlarına olumlu etkide bulunuyor.

Samsung Galaxy Note 2 Performans Testleri -2:

SuperPi Benchmark:

32K ve sadece tek çekirdeği seçtiğimiz test, işlemcinin aritmetik mantık birimini ve sayısal işlem gücünü test eden yazılım, çoklu çekirdeğe destek veriyor fakat biz sadece kullanılan işlemcilerin tek çekirdek performansını görebilelim diye tercihimiz bu yönde oldu.

{GRAPH::1389}

Bu testte Galaxy S3 ile benzer işlemci olduğu için, yakın skorlar alınıyor.

Samsung Galaxy Note 2 Performans Testleri -3:

GL Benchmark 2.1.5 ( Egypt 720p Offscreen):

Telefonların 3D gücünü test eden Open GL tabanlı test uygulaması GL Benchmark, en gelişmiş Android benchmark yazılımları arasında.

Telefonlardaki farklı ekran çözünürlüğünden etkilenmemesi için, sabit olarak 720p‘de test alan yazılım bu sayede adil bir sonuç ortaya koyuyor. Özellikle 720p altındaki çözünürlüğe sahip telefonların sonuçları epey düşüyor.

{GRAPH::1391}

Samsung Galaxy Note 2, Galaxy S3 ile aynı çözünürlükte. Aynı işlemciyi kullanıyorlar. 3D skoruna etki eden durumlar 200 MHz işlemci farkı ve Android 4.1.1 Jelly Bean ile gelen optimizasyonlar. 

Nenamark 2:

Android platformunun en meşhur grafik test yazılımlarından biri. Bu programda telefonun doğal çözünürlüğü skorları etkiliyor. Yüksek çözünürlüklü telefonlar, düşük çözünürlüklü modellere göre biraz daha dezavantajlı.

{GRAPH::1392}

Galaxy Note 2 Performans Testleri -4:

AnTuTu Benchmark (Custom Bench No SD / IO):

AnTuTu Benchmark, telefonların tüm özelliklerini bir arada test eden yazılımlardan biri. İçerisinde 3D testi de bulunduğu için ekran çözünürlüğü biraz da olsa etkileniyor. Testin ağırlığı telefonun genel platform başarısı ve yazılımsal artılarına endeksli. Bu testte telefonların senkronizasyonunu kapatıyoruz. Çünkü genel sistemi test ettiği için gelen bir mail bile puanı etkileyebiliyor.

{GRAPH::1393}

Testte şu ana kadar alınan en yüksek skoru almayı başaran Galaxy Note 2, 2 GB RAM ve Android 4.1.1 Jelly Bean’i etkili kullanmayı başarmış.

Quadrant Standart:

Android tabanlı cihazlarda yoğun olarak kullanılan test yazılımı olan Quadrant Standart, Antutu gibi genel olarak sistemi test eden bir yazılım.

{GRAPH::1390}

Samsung Galaxy Note 2 Teknik Özellikler, Fiyat ve Sonuç:

Teknik Özellikler:

İşlemci: Samsung Exynos 4412 1.6 GHz

Grafik İşlemci: Mali 400 MP

Ekran: 5.5 inç 1280 x 720p Super AMOLED ekran

RAM / Depolama: 2 GB / 16 -32 -64 GB + microSD

Yazılım: Android 4.1.1 Jelly Bean + TouchWiz Nature

Android 4.1.2 Güncellemesi sızdırıldı. İlgili haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Kısa bir süre içerisinde Android 4.1.2 ve Android 4.2 güncellemelerini alması bekleniyor.

Kamera: 8 Megapiksel LED flaş + otofokus / 1080p video kaydı

Ön Kamera: 1.9 Megapiksel 

Batarya: 3100 mAh

SAR Değeri: 0.17 watt / kilogram

Fiyatı: 1899 TL

Telefon AVEA tarafından da satışa sunuldu. İlgili haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Sonuç:

Samsung‘un en çok eleştiri aldığı yönlerden bir tanesi PenTile dizilimiydi. Çapraz PenTile dizilimi sayesinde yüksek çözünürlüklü LCD ve IPS panellerdeki keskin görüntüyü alamıyorduk. Samsung yeni dizilimle beraber bu sorunu düzeltmiş. Görüntü net ve kesinlikle Galaxy S3 ve önceki Super AMOLED HD ekranlara göre daha kaliteli.

Galaxy S3‘te kullanılan işlemci, 200 MHz hızlandırılmış. Bu 200 MHz’lik artış performansı aman aman arttırmıyor. Cihazı testlerde öne geçiren yenilik çift kanal teknolojili 2 GB RAM ve Android 4.1.1 Jelly Bean yazılımı.

S-Pen son derece hissiyatlı bir şekilde çalışıyor. Dokunduğu zaman ucu içeri doğru hareket eden kalem, gerçek kağıda yazıyormuş gibi bir his uyandırıyor. Galaxy Note 2′deki algılama hızı da son derece başarılı. Çok iyi yazı yazılıyor gerçekten.

Son olarak pilden bahsetmek istiyorum. Telefonu evvelsi akşam saat 23.00′te şarjdan çıkardım ve senkronizasyon kapalı olarak saat 08.00′e kadar şarj olmadan Wireless açık şekilde beklettik. Şarj yüzde 95‘e düşmüştü. 

Sabah saat 08.00‘den akşam 18:00′a kadar inceleme çekip pek çok ağır teste soktuk. Günlük kullanım işleri, telefonla görüşme ve müzik dinleme gibi işlemleri de yaptım. Saat 18:15 itibariyle kalan şarj yüzde 35 seviyesinde.

3100 mAh‘lik batarya telefonu çok rahat tam bir gün götürebilecek şekilde tasarlanmış. Ürün fiyatına göre kesinlikle alınabilir. 

5.5 inç ne kadar alınabilir gözüküyor bilmiyorum fakat 4.8 inçlik Galaxy S3‘e çok büyük demeyenler, Galaxy Note 2‘ye bence yönelmeliler. Çünkü Galaxy S3‘ün 1 GB RAM’i 1 – 2 ay sonra uygulamalarla beraber şişmeye, telefonu yavaşlatmaya yetiyor. O yüzden Galaxy Note 2 daha iyi bir seçim olacak gibi gözüküyor.

:: Samsung, Galaxy Note 2 ile bu sefer yapmış dedirtiyor mu?
yazarTolga Cem Küçükyılmaz

ShiftDelete.Net Genel Yayın Yönetmeni ve teknoloji uzmanı Tolga Cem Küçükyılmaz, 10 senedir en yeni teknolojileri ve ürünleri, sizlere aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

126 yorum - “Samsung Galaxy Note 2 Video İnceleme”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Hey gidi yıllar hey note 2 baştacı idi bir zamanlar ne bilirdik 4 g uyumlu değilmiş ve en son güncellemesi kitkatta kalacakmış şimdiki note serisinden yinede üstünlüğü var fm radyo olması 🙂

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Note 5 den selamlar üç ay sona Note 6 çıkacak

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Yı 2016 aylardan Mart, 2012 Kasım'dan beri cihazı kullanıyorum. 2 sene daha rahat gider diye düşünüyorum. Bununla yapamayıp S7 veya daha çıkmamış olan Note 6 ile yapacağınız hiç bir şey yok.

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Note 3 daha iyi

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Ben note 2 kulaniyorum ama wifiye giremiyorum her Carey başvurdum olmuyor ne yapabilirim acil yardım şimdiden tskler

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  Allah bizede nasip eder insallah.

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  kaç kanal çekiyor ?

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  merhaba arkadaşlar ben 1 hafta içinde note 2 almayı planlıyorum ancak suanda 1400 tl ve mavi rengi çıktı mavi rengini inceleyen varmı yardım edebilirmisiniz maviyi almalımıyım yoksa başka renkmi önerirmisin

 9. Ziyaretçi dedi ki:

  selam görüntülü görüşmem için ne yapmam gerekiyor yardım lütfen ?

 10. Ziyaretçi dedi ki:

  Bence note 2 cepte tasinan bir bilgisayar fiyatida fena degil uzun zamandir inceliyorum her turlu islemi yapabileceginiz guzel bir telefon anlatim guzel tesekkurler.

 11. Ziyaretçi dedi ki:

  Bence note 2 cepte tasinan bir bilgisayar fiyatida fena degil uzun zamandir inceliyorum her turlu islemi yapabileceginiz guzel bir telefon anlatim guzel tesekkurler.

 12. Ziyaretçi dedi ki:

  tolga bıde bu puanları hangı sıteden ogrenıyorsun acaba o sıtelerın adınıda verırmısın bızde bakalım puanlarına hangı cep telı hangı puanları almıs dıye

 13. Ziyaretçi dedi ki:

  sony z Samsung Galaxy Note II N7100 tolga sence hangısı ıyıdır

 14. Ziyaretçi dedi ki:

  selam tolga bey note 2’de hafıza kart şifreleme ve cihazı şifrele menüsü mevcut fakat çalıştıramıyorum sizce neden acaba pil full dolu ve prize tkılı durumda ama olmuyor ***** teşekkürler çok güzel birsunuşolmuş

 15. Ziyaretçi dedi ki:

  Ben kullaniyorum çok memnunum ama videolar açilmio adobe flah player yuklemm lazim kardeşim yapiyonuz bari şu ozellikleride tam yapin okadar para verip aliyoruz

 16. Ziyaretçi dedi ki:

  Galaxy Note 2 (N7105) modeli LTE/4G’li arkadaşlar ona göre ve Türkiye’de yok bu modeli galiba.

 17. Ziyaretçi dedi ki:

  slm ben aldım çok memunum ama cepime zor sıyıyo 🙂

 18. Ziyaretçi dedi ki:

  selam tolga ***** arabistandan galagx not 2 getittirmeyi düşünüyorum gerçeği ile sahtesi, dikkat etmemiz gereken ve önerdiğiniz şeyler nelerdir yardımcı olurmusunuz. teşekkür ederim

 19. Ziyaretçi dedi ki:

  32 nm olması kötü olmuş

 20. Ziyaretçi dedi ki:

  Yetkili satıcılar bile sizin anlattığınız özellikleri ***** süper bi cihaz

 21. Ziyaretçi dedi ki:

  arkadaşlar ben önce s 2 kullanıcısıydım ve note 2 aldım gerçekten harika s3 alacağıma note 2 aldım ve çok memnunum

 22. Ziyaretçi dedi ki:

  Suanda kullaniyorum . Bende beyazi var aldigima hic pisman deglm . Elimin girdigi heryere griyor. Ogrenciyim. Alsaniz bikmazsiniz oyle soleyim . Adamlar daha ne yapsin al 4 sene kullan kafan rahat olsun . Yukle allah yukle bamamisin demiyor cihaz 1 kere bile donmadi . Cok kullanisli internet ve oyun tadindan yenmiyo . Cok buyuk diyenlere de cevap veriyim sana gore buyukse alma kardesim . Git baska bisi al ozaman . Bu telefonu kullanmaya basla baska telefonun yuzune bakmazsin bile. Ilk goren oha diyo eline bi alyo saatlerce vermyo . On yargilarinizi yikin be kardesim sen kullanican o cihazi baskasi deglya .

 23. Ziyaretçi dedi ki:

  güzel bir inceleme olmuş emeğinize sağlık. 1 haftadır s3 ile note 2 arasında kararsız kalmıştım sayenizde kararımı verdim teşekkürler her şey için.

 24. Ziyaretçi dedi ki:

  babam bana alcak 2013’te

 25. Ziyaretçi dedi ki:

  her kesin yorumunu tek tek ***** ki her kes farklı ama bir tek konulara degin miş.***** çok büyük bir kısmınızda ıpone 5 den bahsetmiş***** ipone den bahsedim ben karşılaştırdım.eger ben isme para verip hava atmak istiyorum diyorsanız ipone 5 tavsiyem ***** ben her türlü veri ve internet işlemiyle hızlı olsun diyorsanız note 2 yi tavsiye ***** aldım ilk başta kaba dedim ama 3 günde hasta oldum telefonun babası

 26. Ziyaretçi dedi ki:

  şu kamera bir değişik gösteriyor

" Samsung Galaxy Note 2 Video İnceleme konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung Galaxy Note 2 Video İnceleme ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung Galaxy Note 2 Video İnceleme ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 2. 2 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
 3. 3 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
 4. 4 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
 5. 5 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
 6. 6 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
 7. 7 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
 8. 8 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
 9. 9 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
 10. 10 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?