Samsung Galaxy S10 ekran görüntüsü alma işlemi nasıl yapılır?


09 Mayıs 2020 Cumartesi 12:48
Samsung Galaxy S10 ekran görüntüsü alma işlemi nasıl yapılır?

Samsung kullanıcıları için S10e ekran görüntüsü alma ve S10 ekran görüntüsü alma konularını içeren bu yazıyı hazırladık. Siz de Samsung Galaxy S10 sahibiyseniz aşağıdaki işlemleri yaparak cihazınızda ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Samsung S10 ekran görüntüsü alma

1. Yöntem

Bu yöntem tüm Android akıllı telefonlarda çalışabilecek bir ekran görüntüsü alma yöntemidir ve en yaygın olanıdır. Ses kısma düğmesine ve güç düğmesine aynı anda basılı tutmanız yeterlidir ve ekran görüntüsü bir iki saniye içinde cihazınız tarafından çekilecektir.

1- Ekran görüntüsü almak istediğiniz ekranı ayarlayın.

2- Ses kısma düğmesine ve Güç düğmesine aynı anda basılı tutun.

3- Ekran görüntüsü alma işleminden emin olduktan sonra tuşları bırakın.

4- Galeri uygulamanıza girerek aldığınız ekran görüntüsünü bulabilirsiniz.

2. Yöntem

Galaxy S10 cihazınızda ekran görüntüsü almak için avuç içi kaydırma özelliğini kullanabilirsiniz. Bu özellik başta size tuhaf gelebilir ancak oldukça hızlı bir şekilde ekran görüntüsü almanıza yarayacağından kullanışlı olduğu için çok seveceksiniz. Ekran görüntüsünü almak için avucunuzun yanını tüm ekran boyunca soldan sağa veya tam tersi şekilde kaydırmanız yeterlidir.

Ancak bu yöntem için avuç içi kaydırma özelliğinin etkinleştirilmiş olması gereklidir. Ayarlar > Gelişmiş özellikler > “Avuç içi kaydırma” hareketini etkinleştirin.

Ardından aşağıdaki adımları gerçekleştirebilirsiniz:

1- Ekran görüntüsü almak istediğiniz ekranı ayarlayın.

2- Avuç içiniz ile ekranın soldan sağa veya tam tersi yönde üstünden geçin.

3- Otomatik olarak ekran görüntüsü işlemi gerçekleşecektir. Galerinizde görüntüyü bulabilirsiniz.

3. Yöntem

Samsung’un kendine has olan “Bixby” dijital asistanı sayesinde ekran görüntüsü çekebilirsiniz. Cihazınızda sol tarafta bulunan Bixby düğmesini basılı tutmanız ve “Ekran görüntüsü al” demeniz yeterli. Ayrıca “Merhaba Bixby” diyerek Bixby’yi açmak ve ekran görüntüsü almasını istemek de bu işlemin kolay yoludur. Bixby’yi sesli açmak için Bixby ana sayfasından Ayarlar ve Sesli Uyandırma özelliğini aktif hale getirmelisiniz. Bu adımlardan sonra aşağıdaki işlemleri uygulayarak Bixby ile ekran görüntüsü alabilirsiniz.

1- Ekran görüntüsü almak istediğiniz ekranı ayarlayın.

2- Bixby düğmesine basılı tutun veya kısaca “Merhaba Bixby” komutunu söyleyin.

3- “Ekran Görüntüsü Al” komutunu verdiğinizde Bixby otomatik olarak ekran görüntüsünü çekecektir.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Samsung Galaxy S10 ekran görüntüsü alma işlemi nasıl yapılır?”

  1. Anonim dedi ki:

    Dalga mı geçiyorsunuz

" Samsung Galaxy S10 ekran görüntüsü alma işlemi nasıl yapılır? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung Galaxy S10 ekran görüntüsü alma işlemi nasıl yapılır? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung Galaxy S10 ekran görüntüsü alma işlemi nasıl yapılır? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "