Galaxy S6 Edge İçin Yeni Fabrika Açılıyor


27.04.2015 09:00:00
Galaxy S6 Edge İçin Yeni Fabrika Açılıyor

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, Mart ayının başında Barselona’da düzenlediği etkinlik ile yeni nesil üst seviye modellerini tüm dünyaya duyurmuştu.

Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge modellerini tanıtan Samsung’un kuşkusuz en çok dikkat çeken modeli Galaxy S6 Edge oldu.

Gayet iyi bir ekrana sahip olan ikili Quad HD çözünürlüğüne sahip. 14 nm üretim teknolojisine sahip Exynos 7420 işlemcisi bulunan modellerde ayrıca son derece başarılı 16 Megapiksel kamera konumlandırılmış.

Oldukça iyi teknik özelliklere sahip olan ikili Samsung’un satış beklentilerini de arttırdı. Güney Koreli üretici Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge‘in bu yıl toplamda 70 milyon satmasını bekliyor.

15-04/27/10313042_995361243825601_6538412713208784148_n.jpg

Bu bağlamda çift tarafı kavisli olan Galaxy S6 Edge’in ekranın üretiminde zorlanan Samsung, modelin gördüğü yoğun talebi karşılamak adına halihazırdaki üretim hacmini üç katına çıkarma kararı aldı. Samsung açacağı yeni fabrika ile tedarik sorunu yaşamamayı hedefliyor.

Elde edilen bilgilere göre Samsung, yeni açacağı fabrikada üretimin daha çok kavisli ekranlar üzerine olacağı belirtiliyor. Bu bilgilere göre Güney Koreli üretici yeni tesisle beraber aylık 2 milyon olan kavisli ekran üretimini 5 milyona çıkartacak.

Samsung’un yeni fabrikasının faaliyete geçmesi ise Haziran ayını bulacak.

:: Sizce Galaxy S6 Edge bu kadar çok satacak mı?


 • yazarBekir Can Yumrutepe

  Küçüklüğünden bu yana teknoloji tutkunu olan Bekir Can, 2014 yılının Ağustos ayından bu yana ShiftDelete.Net bünyesinde haberler ve makaleler yazıyor.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “Galaxy S6 Edge İçin Yeni Fabrika Açılıyor” üzerine 18 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   ben avrupadayim s6 edge yüksek fiyati ile ilgi görmuyor yani zevginler zaten aldi esas orta ve alt tabaka ilgilenmiyor yani talep yok bu durumda samsung belki usa icin fabrika acacaktir yada cin japaonya gibi ülkeler icin , avrupada ilgilenen yok cevremde

  2. SDN Okuru dedi ki:

   Cihaz hiç satmıyor nasıl oluyo bu ya 🙂 inanmayın bu seylere Apple satışa cıktıgı ilk gün 200 taneye yakın satıldı. S6 ve edgesi sadece 17 tane. İnanmiyorum bu tür haberlere cihaz zaten zor satıyor ne talep i

  3. SDN Okuru dedi ki:

   Bu telefonu tercih edenler merak için ediyorlar kavisli ekran tek elle kullanım için ideal bir telefon değil samsungun çıkarttığı galaxsy zoom gibi bişey olacak ki kullandıkça gereksiz bişey olduğunu farkına varacaklar

  4. edox dedi ki:

   Cihazi gecen gün elime alip inceledim, note 4 kadar hosuma gitmedi nedense. Kesinlikle o fiyati hak etmiyor.

  5. TheFame dedi ki:

   Elinde kalmasýnda sonra

  6. SDN Okuru dedi ki:

   Fiyatı düşürmeyi hiç düşünmüyorlar galba. OLM ÇOK PAHALI YA

  7. SDN Okuru dedi ki:

   Online alış veriş sitelerin de iphone sahipleri S6 edge ile takas ilanları ile dolmuş 🙂

  8. SDN Okuru dedi ki:

   iphone 6 > s6 edge > s6 . S6 edge gerçekten güzel

  9. SDN Okuru dedi ki:

   Çok çirkin bir telefon s6 daha güzel

  10. SDN Okuru dedi ki:

   Valla param olsa bende alırım iphone 6 satıp alan adamlar gördüm

  11. SDN Okuru dedi ki:

   Kesinlikle cihaz patlama yarattı.O kadar talep varki artık adamlar yeni bir fabrika açı***** yaygınlaşmaya başladı.Dışarda şimdilik bir kaç kişinin elinde var ve hızla artıyor bu ***** nefret eden iphone 6 kullanan bir arkadaşım bile s6 ya geçmeyi düşünü***** 1 veya 2 hafta sonra S6 edge almayı düşünü***** ekranıyla beni cezbetmeyi başardı helal olsun valla.

  12. tahir40 dedi ki:

   Elbette adamlarýn bu hamleyi gelecekteki kavisli ekranlý modellerini de düþünerek yaptýðýný hesap etmek zor deðil. S6 Edge çok albenili ve futuristik, telefonlarýný akilli telefondan çok bi statü sembolü ya da gösteriþ unsuru olarak gören milyonlarca iphone kullanýcýsýnýn ilgisini çekeceðine þüphem yok. Ben þahsen fiyat/performansa önem veren biri olarak bi telefona 2000/3000 lira para vermem.

  13. SDN Okuru dedi ki:

   Bu sene icin acicagini zannetmiyorum bidahaki edge modelleri icin olabilir

  14. SDN Okuru dedi ki:

   yahu fabrika dediğin berber dükkanı mı ki iki günde karar verilip açılsın… en az 2 yıllık bir geçmişi vardır o fabrika kurulumunun… samsung bütün firmaların taşeronu zaten… o yüzden fabrika açması çok normal… hazır fabrika açılıyorken bir de reklam yapalım demiş amcalar… biz de yedik… :)))) galaxy s6 70 milyon satsın… bıyıklarımı keserim… :)))

  15. 25 PARS 1907 dedi ki:

   Gerçekten þu an yüksek bir talep var fakat fabrika actiracak kadar seviyede mi onu bilemem ayrýca bu durum daha cok kavisli ekrana sahip cihaz göreceðimiz anlamýna da gelir.

  Yorum yazın

  Geri bildirim