Okunma

Samsung Galaxy SwiftKey Açığına Çözüm!


18 Haziran 2015 Perşembe 16:00
Samsung Galaxy SwiftKey Açığına Çözüm!

Geçtiğimiz gün NowSecure adlı ünlü güvenlik şirketinden gelen bir rapor, Samsung Galaxy serisi akıllı telefonların büyük bir güvenlik tehdidi ile karşı karşıya olduğunu ortaya çıkartmıştı. Samsung’u daha önce de uyardığını belirten NowSecure, gerekli sürede yeterli önlemin alınmadığını, açığın sebebi olan klavye uygulaması SwiftKey için gerekli güncellemenin gelmediğini söyledi.

SwiftKey ön yüklü gelen Samsung Galaxy telefonların özellikle de güvenli olmayan Wi-Fi bağlantılar sayesinde ele geçirilebildiği belirtilirken, kameradan tutun da, telefon rehberine kadar erişimin açıldığı eklenmişti.

Samsung ise bugün yaptığı açıklama ile birlikte bu önemli güvenlik açığı için çözüm üzerinde çalıştıklarını ve güvenlik sistemleri Knox sayesinde problemin hallolacağını müjdeledi. Şirketin söylediğine göre gelecek olan Knox firmware yazılımı, Knox’un güvenlik kurallarını güncellemesine olanak sağlayacak. Böylece açık da kapatılmış olacak.

Kısacası haftalar ve ayların geçmesini beklemeden önce, Knox desteği ile 600 milyon Samsung Galaxy telefonu etkileyebilecek SwiftKey açığı birkaç güne ortadan kalkmış olacak.

:: Samsung bu sefer hızlı davrandı mı?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Samsung Galaxy SwiftKey Açığına Çözüm!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Swiftkey candır…

  2. TopaL ÇekiRgE dedi ki:

    samsung’un klavyesini kullanmýyorum. android marketten satýn aldýðým touchpall uygulamasýný kullanýyorum. olaðanüstü güzellikte bir klavye uygulamasý, onlarca muhteþem görsellikte temalarý olan bir uygulama… benim rehber uygulamam bile farklý, samsungun rehberini kullanmýyorum, onun yerine yine marketten 20 tl. civarlarýnda satýn aldýðým DW kiþiler adlý rehber uygulamasýný kullanýyorum. istediðiniz þekilde sýnýrsýz olarak özelleþtirebildiðiniz çok güzel bir rehber uygulamasý… telefonuma apayrý bir hava katýyor bu iki özellik.

" Samsung Galaxy SwiftKey Açığına Çözüm! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung Galaxy SwiftKey Açığına Çözüm! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung Galaxy SwiftKey Açığına Çözüm! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "