Samsung Galaxy Z Fold2 menteşe yapısının detayları


11 Eylül 2020 Cuma 15:50
Samsung Galaxy Z Fold2 menteşe yapısının detayları

Samsung’un yeni katlanabilir telefonu Galaxy Z Fold2 çok yakın bir zaman önce tanıtıldı. Karşımıza gelişmiş özellikleri, tasarımı ve kamerasıyla çıkan Z Fold2’nin güçlü menteşe yapısının nasıl çalıştığını merak ettiniz mi? Yayımlanan bir video ile Samsung Galaxy Z Fold2 menteşe yapısı detaylandırılıyor. Burada mekanik olarak bir araya getirilmesinden, kullanılan malzemeye kadar telefonun menteşe yapısını merak edenlerin akıllarındaki sorular cevaplanmış oluyor.

Samsung Galaxy Z Fold2 menteşe yapısı

Özellikle katlanabilir telefonlarda en önemli şey kesinlikle ekran ve menteşe yapısı. Ekranın esnek ve katlanmaya karşı dayanıklı olması gerekiyorken, menteşe yapısının da kapanıp açılmaya karşı uzun ömürlü olması gerekiyor.

Hâl böyle olunca da bu telefonlarda kullanılan bazı özel mekanikler önem arz ediyor. Pek çok kişi tarafından da merak edilen bu menteşe yapısı için Samsung bir video paylaştı. Burada telefonun menteşe yapısı hakkında bazı detaylar aktarılıyor.

Samsung-Galaxy-Z-Fold2-mentese-yapisi-00

Samsung’un ilk katlanabilir telefonunda sorunlar vardı bu sebeple şirket bu menteşe yapısının geliştirilmesi adına gerçekten dersine çalışmış görünüyor. Zira telefonun menteşe yapısını güçlendirirken telefonu da daha sağlam hale getirdi.

Telefonda kullanılan Hideway menteşesinde bulunan mıknatıslı yapı, telefonun dik kalabilmesini sağlıyor ve açıldığında yanlışlıkla katlanmasının önüne geçiyor. ”Dual CAM Mechanism” olarak adlandırılan bu teknolojiyi anlatan videoda farklı noktalara da değiniliyor.

Telefonda Sweeper teknolojisine de yer veriliyor. Bu teknoloji sayesinde cihazın içine toz veya diğer küçük parçacıkların girmesini önlemek için dayanıklı ve esneklik sağlayan bir yapıya yer veriliyor.

Samsung-Galaxy-Z-Fold2-mentese-yapisi-00

Detaylı olarak anlatılan videonun tamamını izlemek isteyenler için:
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü ikincilikle bitirdi. Üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada editörlük yaptı. Yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
3 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
4 ay önce

Keske spen uyumlu ekran olsaydi, o zaman sahane olurdu. spen ile note alir cizim yapardik buyuk ekranda baska ne yapilir. video desen 6 inc dede izleniyor, 10 inc lik bir isin olsa onun tabletleri var. kalemliside var.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
4 ay önce

Ekranın ortasında bombe olduğu için bu iç büyük ekranda çizim yapmak pek mümkün değil ve kullanıcı dostu olmadığından yapmak için yapmamışlar

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
4 ay önce

Zaten ilerde note serisi gidecek ve samsung otomatik olarak fold ve s serisine yüklenecek ve kadem desteği gelecek (inş)

" Samsung Galaxy Z Fold2 menteşe yapısının detayları konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung Galaxy Z Fold2 menteşe yapısının detayları ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung Galaxy Z Fold2 menteşe yapısının detayları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  2. 2 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  3. 3 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  4. 4 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  5. 5 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  6. 6 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  7. 7 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  8. 8 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  9. 9 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  10. 10 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!