Okunma

Samsung gözle kontrol edilebilen drone geliştiriyor


19 Şubat 2018 Pazartesi 18:30
Samsung gözle kontrol edilebilen drone geliştiriyor

Samsung gözle kontrol edilebilen drone için patent aldı. Sızan patent çizimleri, Samsung drone’unun oldukça ilginç bir yapıya sahip olacağını gösteriyor. 4 motorlu drone, yeni nesil tasarımıyla oldukça kolay bir kontrole sahip olacak. 

Samsung, akıllı telefondan dozere kadar pek çok farklı ürün geliştiriyor. Firmanın aldığı binlerce patent ise sahip olduğu ürünlerin haklarını koruyor. 

Yeni sızan patent çizimleriyle firmanın muhtemel ürünü hakkında detaylı bilgileri ortaya çıkardı. 

Samsung gözle kontrol edilebilen drone üretecek

Dahili GPS ve Wİ-Fİ‘a sahip olacak olan drone, üzerindeki algılayıcılar ile yüzünüzü ve gözünüzü algılayacak.

El ve parmak hareketleriniz ile yönlendirebileceğiniz drone, gözünü, kafanızı ve ellerinizi anlık olarak takip edecek. 

Drone’un hızını kafa hareketleriniz belirleyecek

Gelen bilgilere göre drone’un hızını ve yönünü kafa veya el hareketleriniz ile kontrol edebileceksiniz. Eğer isterseniz cihaza özel ‘gesture’lar tanımlayabileceksiniz. 

Şu an 4 motorlu ama farklı formları da gelebilir

Sıza patent görsellerindeki drone 4 motorlu, ancak cihazın farklı motor sayılarına sahip modellerinin de olacağı iddia ediliyor. 

Ek olarak, drone’un içerisinde jiroskop, hareket sensörü, yükseklik sensörü ve titreşim sistemi de bulunacak. 

Sadece konsept olarak kalabilir

Sızan patent görüntülerinin gerçeğe dönüşmeme ihtimali de bulunuyor. Firmalar, genellikle, kullanma ihtimalleri olan bütün patentleri almayı tercih ediyor. Bazen patent rakiplerinin eline geçmesin diye, hiç kullanmayacakları halde patent başvurusu yapabiliyorlar. 

Sızan görüntülerdeki drone’un da gerçeğe dönüşüp dönüşmeyeceği henüz bilinmiyor. 

::Gözle kontrol edilebilen drone’u nasıl buldunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Samsung gözle kontrol edilebilen drone geliştiriyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung gözle kontrol edilebilen drone geliştiriyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung gözle kontrol edilebilen drone geliştiriyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "