Samsung Güney Kore’de COVID-19 test merkezi kurdu


03 Ağustos 2020 Pazartesi 11:00
Samsung Güney Kore’de COVID-19 test merkezi kurdu

Corona virüsü bu yılın başlarından beri hayatımızda yer edinmiş durumda. Ülkelerin virüs ile mücadelesi konuşulurken, bu virüsle ilk günden beri iyi bir şekilde başa çıkmasıyla dikkat çeken Güney Kore aldığı kararlarla başarı yakalamıştı. Gerek hasta sayısı gerekse, alınan önlemler diğer ülkelere örnek teşkil etmişti. Şimdi ise Samsung Güney Kore’de COVID-19 test merkezi kuruyor.

Güney Kore’de Samsung COVID-19 test merkezi

Samsung corona virüsü kapsamında pek çok adım attı. Yardım merkezlerinden, kendi kendini dezenfekte eden özelliğe sahip kılıflara kadar pek çok açıdan virüse karşı çalışmalar sürdürdü. Bu çabanın en son ürünüyse Güney Kore’de virüse yönelik test merkezi açmak oldu.

Diğer pek çok şirket gibi Samsung da COVID-19 salgını nedeniyle dünyadaki çeşitli fabrikalarını ve mağazalarını kapatmak zorunda kaldı. Bunların da ötesinde bazı Samsung çalışanlarının corona virüsü testlerinin pozitif çıktığı da görülmüştü. İşte bu gelişmenin ardından Samsung şirket içi bir COVID-19 test merkezi kurdu.

Samsung COVID-19 test merkezi-00

Güney Koreli teknoloji devi şu anda Güney Kore’de özel bir COVID-19 test tesisine sahip ilk özel şirket oldu. Samsung, virüse karşı önlemlerini artırmak ve çalışanlarını da sağlıklı tutmak için Hwaseong tesisinde virüs test merkezi kurdu.

Merkez altı tıp uzmanının yer aldığı, testlerin yapılıp, araştırmaların gerçekleştiği ve aynı zamanda tanıların koyulduğu bir yer haline dönüşecek. Test merkezi, şirket çalışanlarının testlerinin yapılmasının yanı sıra Hwaseong’da yaşayan kişilere de yardımcı olacak.

Samsung virüsten etkilenen şirketler arasında yer alıyor. Bildiğiniz gibi şirket bazı çalışanlarıyla evden çalışma sistemine geçmişti. Şirket yaşadığı finansal krizleri 2020’nin sonlarıyla 2021’nin ilk çeyreğine kadar toparlamayı hedefliyor.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Samsung Güney Kore’de COVID-19 test merkezi kurdu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung Güney Kore’de COVID-19 test merkezi kurdu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung Güney Kore’de COVID-19 test merkezi kurdu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor! Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor!
  2. 2 Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları! Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları!
  3. 3 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı! 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı!
  4. 4 Telefonu anahtara çeviren uygulama denedik! Telefonu anahtara çeviren uygulama denedik!
  5. 5 SDN ofisinde büyük talihsizlik! SDN ofisinde büyük talihsizlik!
  6. 6 Efsane ötesi: Xiaomi Mi 10 Ultra elimizde! Efsane ötesi: Xiaomi Mi 10 Ultra elimizde!
  7. 7 Samsung Galaxy S20 FE'ye ilk bakış! Samsung Galaxy S20 FE'ye ilk bakış!
  8. 8 Asus Expertbook B9450 dizüstü bilgisayar inceleme! Asus Expertbook B9450 dizüstü bilgisayar inceleme!
  9. 9 Monster Aryond A27 V1.1 Gaming Monitör inceleme! Monster Aryond A27 V1.1 Gaming Monitör inceleme!
  10. 10 Takipçimize Galaxy Note20 Ultra hediye ettik! Takipçimize Galaxy Note20 Ultra hediye ettik!