Samsung’dan Her Ay Güncelleme!


05 Ağustos 2015 Çarşamba 21:15
Samsung’dan Her Ay Güncelleme!

Android dünyasının belki de başlıca en büyük sorunu, güvenlik konusunda kendini gösteriyor. Zira sık sık Android işletim sisteminin bir güvenlik açığına sahip olduğuna ilişkin yeni haberler veya olaylarla karşılaşıyoruz. Bu durumu göz ardı etmek istemeyen Samsung’dan ise Android güvenlik güncellemeleri ile ilgili bir açıklama geldi.

Doğrudan Samsung tarafından yapılan açıklamaya göre artık Samsung, yeni bir aylık Android güvenlik güncellemesi yayınlama stratejisi üzerinde çalışıyor!

Samsung, aylık olarak güvenlik güncellemeleri yayınlayacak!

Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge Plus modellerinin merakla beklendiği şu günlerde, Samsung’dan ilgi çekici bir açıklama geldi. Bilindiği gibi Samsung cephesinde kullanıcılar, yazılım güncellemeleri ile ilgili her daim veryansın etmekten çekinmiyorlar. Her ne kadar bu açıklama ile doğrudan Samsung’un yenilik güncellemeleri haritası değişmeyecek gibi görünse de en azından Samsung kullanıcılarının, bundan böyle güvenlik açıklarından endişe etmelerine gerek kalmayacakları düşünülüyor.

15-08/05/news_1-samsung-her-ay-android-guvenlik-guncellemesi-yayinlayacagini-acikladi-2015.jpg

Net detaylar içermeyen Samsung’un açıklamasına göre artık Samsung, kullanıcılarının herhangi bir Android sebepli güvenlik sorunu ile karşılaşmasını istemiyor ve aylık olarak yayınlamayı düşündükleri bir Android güvenlik güncelleme sistemi üzerinde, çalışmalarını sürdürüyor!

Samsung’un Aylık Güncelleme sistemi hakkında detaylar verilmedi!

Açıklama da ayrıca Samsung, sık sık gelen Android güvenlik açıklarının kullanıcılarını etkilememesi için büyük gayret gösterdiklerini ve bundan böyle güvenlik ile ilgili problemleri kapatmak için yeni bir sürüm beklemeksizin, düzenli olarak güncelleme yayınlayacaklarını belirtti.

15-08/05/news_2-samsung-her-ay-android-guvenlik-guncellemesi-yayinlayacagini-acikladi-2015.jpg

Samsung’un yaptığı resmi duyuruda, hangi cihazların veya hangi Android sürümüne sahip cihazların bu aylık güvenlik güncellemeleri kapsamında yer alacağı sorularının cevabı yer almıyor.

Ayrıca bu yeni güncelleme sisteminin ne zaman aktif olarak yayınlanmaya başlanacağı sorusu da yine cevap bulamayanlardan…

:: Samsung’un bu aylık Android güvenlik güncelleme sistemi çalışmaları hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu uygulama başarılı olursa Samsung, belli cihazları için genel güncelleme aralıklarını, aylık güncelleme olarak değiştirir mi?
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
64 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

samsung alma aldırma. o hataya bi kere düşeriz. geçeçek o her ay güncelleme gelecek ayaklarını.

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

sanmsun sadece zenginlere değil herkese telefon yapıyor

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

8.8.2015 gecesi 261 mb. Bir güncelleme samsung galaxy s6 edge ye geldi. Ama Almanya Roomservice shiftdelete ailesi

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Samsung hayatım boyunca aldığım en pahalı telefon samsung hayatim boyunca almayacagim bir telefon sarz guncellemelerden sonra gunluk doldurmaya başladım

" Samsung’dan Her Ay Güncelleme! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung’dan Her Ay Güncelleme! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung’dan Her Ay Güncelleme! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Pandemi döneminde bankacılık nasıl değişti? Pandemi döneminde bankacılık nasıl değişti?
  2. 2 iPhone 12 Pro Max'i 'zırhlayıp' test ettik! iPhone 12 Pro Max'i 'zırhlayıp' test ettik!
  3. 3 Xiaomi'nin en güçlü telefonu Mi 11 incelemesi Xiaomi'nin en güçlü telefonu Mi 11 incelemesi
  4. 4 Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme
  5. 5 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  6. 6 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  7. 7 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  8. 8 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  9. 9 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  10. 10 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi