Okunma

Samsung ile 4G Otomobilde!


21 Şubat 2016 Pazar 07:00
Samsung ile 4G Otomobilde!

Samsung, 4G teknolojisini otomobillere uyumlu hale getirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Slash Gear haberine göre, çok yakında akıllı otomobillerde Samsung etkisini görebileceğiz.

Samsung henüz otomobil üretme yoluna gitmiyor; fakat mevcut aracı akıllı otomobil haline getirmeyi amaçlayan bir bağlantıyı inşa etme hazırlığında olduğunu söyleyebiliriz.

Otomobillerin direksiyonun altında bulunan OBD-2 portuna LTE donanımlı motor kontrolü takarak, sürücülerin işini kolaylaştırmayı amaçlıyor.

WiFi HotSpot işlevselliğinin yanı sıra ayrıntılı sürüş performansı, araç bakım üniteleri kontrolü gibi özellikleri kullanıcılar için kolaylaştırıyor.

Çözüm, ilk etapta ABD’de AT&T operatörü kullanıcılarına, Tizen akıllı otomobil teknolojileri ile sunulacak.

16-02/21/1a04742921285467dd001ff1f16f0998.jpg

Sürücülerin, sigorta güvencesi ile sahip olacağı ürün, AXA şirketi ile ortak bir çalışma yürütecek. Ayrıca, henüz detayları açıklanmasa da, IBM, Ericsson, Cisco, HERE gibi firmaların da teknolojinin içerisinde olduğu belirtiliyor.

OBD-2 teknolojisinin her ne kadar otomobillerde daha öncesinde birkaç firma tarafından kullansa da, Samsung’un öncülüğünün teknolojiye yeni bir ivme kazandıracağı kesin gibi gözüküyor.

Çözümün 2016’nın üçüncü çeyreğinden itibaren kullanıcılarla buluşması bekleniyor.

:: Samsung öncülüğünde gerçekleşecek teknoloji hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Samsung ile 4G Otomobilde!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  yine samsung yapacak gibi duruyor helal olsun…

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Yaparsa Gene Samsung Yapar…

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Otomobilde donar kesin

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Arabaya bak ya..! süper..mavi/yeşil/beyazın dansı..hiç böyle bir aramamız olmadı şu rezil dünyada..124,e dahi ulaşamadık..RABBİM, BİZEDE 'garibanlara' böyle bir araba ve villa (havuzlusu olsun) nasip eyle..amin. içinde de 4 tam 5 buçuk G olsun..yine amin..

" Samsung ile 4G Otomobilde! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung ile 4G Otomobilde! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung ile 4G Otomobilde! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "