Okunma

Samsung’tan şarj esnasında ısınma sorununa çözüm!


24 Şubat 2018 Cumartesi 11:00
Samsung’tan şarj esnasında ısınma sorununa çözüm!

Samsung mobil cihazlar konusunda yeniliklere devam ediyor. Şirketin yeni kablosuz şarj patenti telefonun şarj olurken ısınmasına çözüm getiriyor.

Samsung’tan yeni kablosuz şarj panenti!

Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü’ndeki yeni belgelere göre Samsung entegre soğutma fanlı bir kablosuz şarj docku patenti aldı. Belgelerdeki diyagramlar, akıllı telefonu tutmak için araçlarda da kullanılabilen bir kablosuz şarj istasyonu çizimini gösteriyor. Bu yeni bir şey değil, ancak soğutma fanı kullanıcıların sabırsızlıkla bekledikleri bir özellik.

Kablosuz şarj patenti

Patent belgeleri ürünü, ünitenin brakete bağlanan kısmında bobin ünitesine bitişik olarak düzenlenmiş bir fan bulunan bir kablosuz şarj cihazı olarak tanımlıyor. Bu cihaz şarj esnasında sıcaklığı düşürmek için fandan gelen havanın telefonun arkasına geçmesine izin veren bir düzeneğe sahip.

Kablosuz şarj patenti

Dokümanlardaki bazı diyagramlar şarj cihazının birden fazla telefonu aynı anda şarj edebilecek genişliğe sahip olduğunu gösteriyor. Patentte görülen şarj dockunun Samsung’un Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus ile birlikte tanıtmayı planladığı yeni bir kablosuz şarj cihazı olduğu düşünülüyor. Yeni cihazlar ile birlikte satışa çıkmasa da ileride bu seriye özel aksesuar olarak karşımıza çıkabilir.

:: Samsung’un yeni kablosuz şarj çözüm hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarİlker Çiftçi

2009'dan bu yana akıllı telefonlar üzerine kurulmuş bir çok teknoloji sitesinde yöneticilik ve editörlük yapan İlker, artık bir SDN yazarı.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Samsung’tan şarj esnasında ısınma sorununa çözüm! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung’tan şarj esnasında ısınma sorununa çözüm! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung’tan şarj esnasında ısınma sorununa çözüm! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "