Samsung insansı robotları tanıttı: Project NEON


08 Ocak 2020 Çarşamba 11:15
Samsung insansı robotları tanıttı: Project NEON

Samsung insansı robotları CES 2020 fuarında tanıttı. Project NEON ismi verilen çalışmayla birlikte Güney Koreli Firma, insana oldukça benzeyen ve duygusal tepkiler verebilen robotlar geliştirdi. Samsung tarafından desteklenen STAR Labs‘te geliştirilen robotlar için “sanal insanlar” benzetmesi yapılıyor.

Samsung robotları CES 2020 fuarında

Samsung‘un desteklediği STAR Labs tarafından geliştirilen insansı robotlar, dünyanın gözünü çevirdiği CES 2020 fuarında gündem oldu. Çalışmalar kapsamında “R3” olarak isimlendirilen çalışmayla robotlar üretildi. R3 akışı Reality (gerçeklik), Realtime (gerçek zamanlı) ve Responsive (duyarlı – uyumlu) olarak robotlara güç verdi. Gelecek yıllarda bu robotların, insanlara yardımcı olarak işlerde çalışması öngörülüyor.

Samsung insansı robotları tanıtımında yapılan açıklamada, Project NEON kapsamında geliştirilen robotların alacakları lisansla birlikte temsilci, finans danışmanı, sağlık çalışanı ve resepsiyonist gibi işlerde çalışabileceği belirtildi. Kendi aralarında arkadaşlık kurabilme yeteneğine sahip olan robotların, televizyon ve sinemada da bazı roller üstelenebileceği söylendi.

project neon

Televizyon dizilerinde ya da haber bültenlerinde yer alabilecek olan robotların, görünümleri ve hareketleri bir insandan farksız. Ancak CES 2020 için hazırlanan videolarda aktör ve aktrislerin rol aldığı ortaya çıktı. “Kurgulanmış ve tanımlayıcı” olarak duyurulan video, robotların geliştirilme sürecinin gösteriyor. Ancak üretimden sonra robotların kesin olarak çalışmasına dair bir işaret görülmüyor.

Siri, Google Asistan ve Amazon Alexa gibi bir yardımcı uygulamalardan daha üstün olan Project NEON, sadece basit konuşmalar yapmayacak. Birçok dili konuşma becerisi olan robotlar, sunumlar hazırlayabilecek. İnsanların hareketlerini ayırt edilemez şekilde yapabileceği söylenen robotlar, asla tekrara düşmeyecek. Yani her robot farklı bir insan gibi olacak.

2020 sonuna doğru proje kapsamında beta aşamasında robotların duyurulması düşünülüyor. Samsung robotları CES 2020 fuarında çokça konuşulacak gibi duruyor.

CES 2020 etkinliğiyle ilgili daha çok habere buradan ulaşabilirsiniz.
yazarHasan Burus

Teknolojiyi ve oyunları seven Hasan, İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyor. 2016'dan beri teknoloji haberleri yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Samsung insansı robotları tanıttı: Project NEON”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Senden iyi milli robot mu var?

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Biz daha önce yapmıştik zaten 216 😀

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Bizde yerli milli robot istiyoruz.

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   yerli hismi ok de milli olmus robot nasıl olacak bilemedim?

" Samsung insansı robotları tanıttı: Project NEON konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung insansı robotları tanıttı: Project NEON ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung insansı robotları tanıttı: Project NEON ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Xbox Series S kutusundan çıkıyor! Xbox Series S kutusundan çıkıyor!
 2. 2 iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik! iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik!
 3. 3 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
 4. 4 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
 5. 5 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
 6. 6 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
 7. 7 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
 8. 8 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
 9. 9 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 10. 10 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!