Okunma

Samsung, kamerayı ekran üzerinden atıyor!


15 Mart 2019 Cuma 11:06
Samsung, kamerayı ekran üzerinden atıyor!

Uzun bir süre ekrandaki çentiklere mesafeli duran Samsung, bazı telefonlarında Infinity-U ve Infinity-V adını verdiği küçük çentiklere yer vermişti. Son telefonlarında ise ön kameranın ekranın köşesindeki tek veya çift delikte gizlendiği Infinity-O adını verdiği bir teknoloji kullandı.

Güney Koreli markanın şimdi de ekrana gömülü gizli bir kameranın yer aldığı tam ekranlı bir telefon üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

Son telefonlarında ise ön kameranın ekranın köşesindeki tek veya çift delikte gizlendiği Infinity-O adını verdiği bir ekran deliği kullandı. Şimdi ise Samsung, ekrana gömülü gizli bir kameranın yer aldığı tam ekranlı bir telefon üzerinde çalışıyor.

Samsung, ekranın arkasına gizlenen bir kamera üzerinde çalışıyor

Samsung’un Mobil İletişim Araştırma ve Geliştirme Grubu Başkan Yardımcısı Byung-Duk Yang, önümüzdeki birkaç yıl içinde ekran teknolojisinin geleceği noktadan bahsetti. Önümüzdeki yıllarda çıkan telefonlarda kamera deliği görünmeyecek. Ayrıca kamera yeteneği de bundan etkilenmeyecek.

Tam ekranlı bir telefon dediğimizde, akla yalnızca kameranın saklanması gelmemeli. Böyle bir durumda hoparlörün ve diğer sensörlerin de gizlenmesi gerekiyor. Yang bu konu ile de ilgili açıklama yaptı. Yönetici, Samsung‘un ekranın hoparlör görevi de göreceği bir teknoloji üzerinde çalıştığını söyledi.

Şirket, bu teknolojiyi ve daha fazlasını kullanmaktaki amacının, tüm sensörlerin ekranın altında saklandığı bir akıllı telefon yapmak olduğunu söylüyor. Ancak, bu hedef yakın bir gelecekte gerçekleşmeyebilir. Yang, önümüzdeki bir iki sene içerisinde mükemmel tam ekranlı telefonları görmemizin mümkün olmadığını ancak teknolojinin bunu başarabilecek şekilde ilerleyebileceğini belirtti.

Bu arada, Samsung bu teknoloji hakkında ilk konuşan markalardan biri olabilir. Ancak bu konu üzerinde çalışan tek üretici değil. Zira LG V8 ThinQ modelinde hoparlörün ekrana dahil olduğu Crystal Sound OLED ekranını şimdiden kullanmaya başladı bile.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

15 yorum - “Samsung, kamerayı ekran üzerinden atıyor!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Ona ne gerek var buna ne gerek var dersek teknoloji nasıl gelişsin kardeşşş?

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bu yeni bir şey değil ki birçok firma bunu yaptı zaten kopyacı Samsung

  1. Anonim dedi ki:

   Kameradaki ekran altı gizlenmeyi hangi firma yaptı. söyle de biz de bilelim. kamera, sensör diyor. sadece hoparlör üzerinden yürüyen yorumcu…

 3. Şahin dedi ki:

  Bende böyle bir şey bekliyordum zaten kızaksız çentiksiz ekranı bozmayan kamerayı sensörlerle veya ayna gibi bir yansıtmayla ekranın altında çalışabilecek bir şekilde yaparlarsa eğer bu harika olur birde telefonlar hep uzunluk olarak büyüyor yana doğru büyüse hafif daha şekilli olacak gibi zannediyorum

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Yahu ne gerek var görünse ne olacak görünmese ne olacak. Ne boş işler Allahım

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bunu geçen gün düşünmüştüm, arkada da kamera çıkıntısı olmasın. O zaman alırım bu telefondan.

 6. Anonim dedi ki:

  Daha yeni S10 modelini çıkardılar keşke böyle bir ekrana sahip olsaydı 🙁

 7. Anonim dedi ki:

  Keşke Note10’da bu ekranı kullansalar müthiş olurdu

 8. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Sayın SAMSUNG…Vivo Nexs e bi baksın.

 9. Yusuf dedi ki:

  Eğer samsung bunu başarırsa kimse tutamaz dağa samsungu

 10. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Mükemmel ♥️

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

   😂😂

 11. Anonim dedi ki:

  gizli kameralar dönemi başlıyor.

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

   Garip

 12. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Uğraşıyor ve bir şeyler deniyorlar, geliştiriyorlar ve teknoloji sektörüne yön veriyorlar. Bazı gereksiz firmalar gibi 3 5 sene öncenin teknolojilerini, adını değiştirip aslın buluşu gibi bize sunmuyorlar en azından.

" Samsung, kamerayı ekran üzerinden atıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung, kamerayı ekran üzerinden atıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung, kamerayı ekran üzerinden atıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "