Okunma

Samsung karma gerçeklik kaskını tanıttı!


05 Ekim 2017 Perşembe 14:00
Samsung karma gerçeklik kaskını tanıttı!

Samsung HMD Odyssey adındaki karma gerçeklik gözlüğüyle karşımıza çıktı. Microsoft’un başı çektiği karma gerçeklik alanına Samsung’da iddialı bir giriş yaptı.

İşte Samsung HMD Odyssey!

Samsung’un karma gerçeklik pazarına giriş bileti olan HMD Odyssey, gerçek dünya ile sanal gerçeklik dünyasının harmanlanarak bir arada sunulduğu bu yeni konsept için oldukça iddialı bir ürün.

Samsung HMD Odyssey için firma piyasadaki en iyi deneyimi sunan ürün olduğunu iddia ederken, üründe iki adet 3.5 inç büyüklüğünde 1600×1400 piksel AMOLED ekran yer alıyor. 60/90 Hz frekanslarını destekleyen bu ekranlar, 110 derecelik bir görüş açısı sunabiliyor.

Bunların yanında kontrolcüde ve kaskta yer alan sensörler sizin pozisyonunuzu belirlerken bunlar; vücut hareketlerini belirleyen 6 DOF sensör, 6 eksenli akselerometre, 6 eksenli jiroskop, 3 eksenli pusula ve yakınlık sensörü olarak sıralanmış.

Üzerinde birde Touchpad barındıran kontrolcüye ek olarak iki mikrofonlu AKG kulaklık sunuluyor. 4 metre uzunluğunda bir USB 3.0 kablosu ile son kullanıcının hizmetine sunulan Samsung HMD Odyssey, USB 2.0 veya HDMI 2.0 ile de kullanılabiliyor.

Daha çok profesyonel kullanım ve eğitim için kullanılması planlanan karma gerçeklik başlıklarını oyun tarafında da kullanmak mümkün. 645 gram ağırlığındaki Samsung HMD Odyssey için belirlenen fiyat ise 499 dolar iken cihazın yılsonuna doğru Amerika, Çin, Kore, Brezilya ve Hong Kong’da satışa çıkması bekleniyor.

:: Samsung’un karma gerçeklik ürünü hakkındaki düşünceleriniz neler?
yazarBekir Can Yumrutepe

Küçüklüğünden bu yana teknoloji tutkunu olan Bekir Can, 2014 yılının Ağustos ayından bu yana ShiftDelete.Net bünyesinde haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

Geri bildirim