Samsung’un kazancı Corona virüs ile doğru orantılı


07 Nisan 2020 Salı 09:50
Samsung’un kazancı Corona virüs ile doğru orantılı

Pandemi, küresel ekonomi genelinde hasara yol açıyor. Ancak, dünya genelinde insanlar evden çıkmadığından bu durum Samsung’un yararına işliyor. Samsung Electronics, Corona virüs pandemisi patlak verdiğinden beri kazanç rakamlarını açıklayan büyük teknoloji devlerinden biri. Ancak şirket Corona virüsü krizinden olumsuz etkilenmemiş duruyor.

Samsung’un kazancı için yeni açıklama

Bugün yayınlanan bir raporda Samsung, ilk çeyrek gelirinin yüzde 5 artışla yaklaşık 45 milyar dolar olduğunu söyledi. Şirketin, faaliyet kârının yüzde üç artışla 5.23 milyar dolar’a yükselmesi bekleniyor.

Samsung, henüz kazancıyla ilgili bir yorumda bulunmadı. Ancak şirketin Corona virüsü pandemisinde bile kâr etmesinin açıklaması olarak şu gösteriliyor. Pandemi tedbirleri kapsamında evden çalışan milyonlarca insan bulut veri hizmetlerine yöneldiğinden, Samsung’un yongalarına olan talebin arttığı bildiriliyor.

Hong Kong merkezli pazar araştırmacısı Counterpoint’te bir analist olan Tom Kang, “Giderek artan sayıda insan, salgın nedeniyle evlerinden çalıştığı için veri sunucularına yönelik bellek yongalarında yüksek talep var. Ayrıca, dizüstü bilgisayarlara yönelik talepte de bir artış görüyoruz, çünkü dijital olarak çalışmaya hazır olmayan birçok şirket var.” dedi.

Samsung net kârını açıklamıyor

Samsung’un özellikle perakende kapanışlarından, tedarik zincirinin bozulmasından ve finansal belirsizlikten etkilenmesi kaçınılmaz görünüyor. Bu şirketin sonuçlarına henüz yansıtılmamış olabilir, ancak bu durum pandeminin ne kadar uzandığına bağlı olacaktır. Apple, Corona virüsün etkisi nedeniyle çeyrek için yaptığı tahminlerin geçerli olmayacağını zaten bildirmişti. Samsung, bu ayın sonunda beklenen nihai kazanç raporunu yayımlayana kadar net kârı ve sektörlere göre iş performansı verilerini saklıyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Samsung’un kazancı Corona virüs ile doğru orantılı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung’un kazancı Corona virüs ile doğru orantılı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung’un kazancı Corona virüs ile doğru orantılı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Demon's Souls oynanış videosu yayınlandı! Demon's Souls oynanış videosu yayınlandı!
  2. 2 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
  3. 3 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
  4. 4 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
  5. 5 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
  6. 6 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
  7. 7 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  8. 8 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  9. 9 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  10. 10 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!