Samsung kullanıcıları internete daha hızlı giriyor


06 Ağustos 2019 Salı 13:45
Samsung kullanıcıları internete daha hızlı giriyor

5G oldukça yeni olduğu için dünya genelinde 4G – LTE hakimiyeti devam ediyor. OpenSignal kullandığınız telefonun, ulaşabildiğiniz indirme hızlarını, düşündüğünüzden daha fazla etkilediğini gözler önüne seren bir rapor yayınladı.

Raporun detaylarına geçmeden önce teknik olarak konuya yaklaşırsak: Telefon içerisindeki modem bu hızları doğrudan etkiliyor. LTE Cat 13 – LTE Cat 8 gibi ibareler telefon içerisindeki modemin maksimum sınırlarını belirliyor.

OpenSignal: Samsung kullanıcıları daha hızlı internete sahip!

Bu kapsamda Amerika Birleşik Devletleri’nde, Samsung kullanıcılarının ulaştığı indirme hızları, iPhone kullanıcılarına kıyasla ortalama 8.2 Mbps daha yüksek. Bu büyük bir fark gibi görünüyor olsa da, Samsung en büyük başarıyı Norveç’te elde ediyor. Zira, ülkedeki Samsung kullanıcılarının indirme hızları, Huawei kullanıcılarına kıyasla 12 Mbps, iPhone kullanıcılarına kıyasla 14 Mbps yüksek.

OpenSignal indirme hızları

Birleşik Arap Emirlikleri ve Tayvan’da ise durum tam tersine dönüyor. iPhone kullanıcılarının ulaştığı indirme hızları, Samsung’a kıyasla yaklaşık 14.7 Mbps daha hızlı. Raporun 40 ülkeden 23.362.908 cihazdan gelen veriler ile oluşturulduğu belirtiliyor.

Cihazlar düşük, orta ve yüksek seviye olmak üzere üç kategoriye bölündü. İlginç bir şekilde üst seviyenin galibi Samsung, orta seviyenin galibi Apple ve düşük seviyenin galibi Huawei oldu. Türkiye ise üstünlük sağlayan bir telefon üreticisinin olmadığı belirtilerek rapor dışarısında tutuldu.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

11 yorum - “Samsung kullanıcıları internete daha hızlı giriyor”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Bıktık artık be Shiftdelete’nin takipçi kitlesinden. Yorumlar herşeyi anlatıyor. Birşeyi de kötülemeden yorum yapamazmısınız.

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Gördük karşılaştırma testlerinde Huawei’nin çeyreği olamıyor..

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  A50 kadar rezil bir Samsung telefonu görmedim. WiFi tam bir felaket. Bir de orta segment olacak. Diğer A serisi modelleri de aynısı ise Samsung ileriye değil geriye gidiyor demektir.

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  elmacı güzelleri duydunuzmu haberi? SAMSUNG KRAL mış )))

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  başka ülkeler de hız ve indirme hızları konuşulur Bizde vatandaşa ne kadar geçirilecek o konuşulur.

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  4g bile kullanamıyoruz hem çekmiyo hemde çabucak bitiyor diye 5g çıksa neolurki düzgün ve hesaplı hizmet olmadıkça

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  Bizim ülkemizde teknoloji kullanmak demek vergiye galip geliyorum demektir, açık ve net. Herşeyin vergisi, verginin de vergisi ayrıca kullanım vergisi, kullanmaya da vergi oduyoruz, vergiler ülkesi olarak gururlu ve mutluyuz, öyle alay edip konuşmaya gerek yok, halk memnun, meclis memnun, herkes memnun, memnun olmayan zaten ülke dışında yaşıyor

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  Bağlandığın baz istasyonunun temel kapasitesi ne ki yüksek hızda internet alasın, birde o baz istasyonuna aynı anda kaç kişi bağlanıyor acaba ?

  Mesela; Pülümür’deki baz istasyonu 100Mbit fiber ile bağlı, Taksimdeki baz istasyonu da 1000Mbit fiber ile bağlı, aynı performansı alamazsın her ikisinden. Pülümürdeki daha iyi sonuçlar verecektir büyük ihtimalle. Yapılan o şaşalı testler, belirli noktalarda, yapılıyor, baz istasyonuna bağlanan cihaz sayısı kısıtlanıyor, özel altyapı sağlanıyor ve test kısa süreli oluyor.

 9. Ziyaretçi dedi ki:

  Kalite başka bişey Samsung tan ötesi yalan…

 10. Ziyaretçi dedi ki:

  İsterse 5G gelsin ne fark ederki 4 gb internete 50 60 tl ödedikten sonra fransada arkadaş var 10 euro ya sınırsız cepten internet sms ve dakika paketi alıyorum diyor arada ki farka bakın

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   selam fransiz operatorlerin internet sitelerine bak, boyle bir sey yok

" Samsung kullanıcıları internete daha hızlı giriyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung kullanıcıları internete daha hızlı giriyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung kullanıcıları internete daha hızlı giriyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 iPhone 12 kamerasını doğal ortamda test ettik! iPhone 12 kamerasını doğal ortamda test ettik!
 2. 2 1+1'i 3 yapan şirket eLogo neler yapıyor? 1+1'i 3 yapan şirket eLogo neler yapıyor?
 3. 3 Netflix'i daha keyifli hale getiren 10 eklenti! Netflix'i daha keyifli hale getiren 10 eklenti!
 4. 4 iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır? iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır?
 5. 5 Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği
 6. 6 Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik
 7. 7 Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme! Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme!
 8. 8 AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video) AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video)
 9. 9 Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor!
 10. 10 SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi? SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi?