Samsung, karnesini aldı: İşte 2020’nin ilk çeyreği


03 Temmuz 2020 Cuma 09:30
Samsung, karnesini aldı: İşte 2020’nin ilk çeyreği

Samsung imzalı LPDDR RAM üretimi dünyada hız kesmeden devam ettiriliyor. Zira LPDDR mimarisini kullanan akıllı telefonlar, hem enerji tasarrufu edebiliyor hem de dinamik ve eş zamanlı veri işlemlerini hızlı bir şekilde tamamlayabiliyor.

Samsung LPDDR RAM üretimi konusunda nasıl?

Birçok elektronik ürün için üretilen ve dilimize rastgele erişimli bellek olarak geçen RAM, depolanan bilgilere hızlı bir şekilde ulaşılmasını sağlıyor. Bu bağlamda kendisinin akıllı telefonlar için de olmazsa olmaz bir bileşen olduğu biliniyor.

Huawei ile olan rekabetinde istediği sonuçları elde edemeyen Güney Koreli firma, akıllı telefonlar için üretilen RAM bileşenleri konusunda en iyi olduğunu bir kez daha doğruladı. Samsung, bu pazarın tamamını simgeleyen yüzde 100’lük dilim içerisinde yüzde 50’den fazla bir paya sahip.

Samsung’un en dişli rakiplerinden biri olan SK Hynix, ikinciliğe yerleşti. Bu pazarın üçüncülük koltuğunda Micron Technology oturuyor. Bu üç markanın LPDDR RAM pazarından elde ettiği toplam gelir, bu pazardan kazanılan toplam gelirin yüzde 84’ünü oluşturuyor.

Samsung LPDDR RAM

Samsung’un bu pazardan elde ettiği gelir payı yüzde 55 olarak açıklandı. SK Hynix’in yüzde 25 ile ikinci sırada yer aldığı öğrenildi. Micron Technology ise yüzde 19’luk gelir payı ile üçüncü sırada oturuyor.

Bu sektörden elde edilen toplam gelirde, kullanıcıların ve üreticilerin başka ürünler ile ilgilenmesinden dolayı, yüzde 4 oranında bir düşüş tespit edildi. Ayrıca Corona virüsü yüzünden akıllı telefon satışları da bir hayli düştü.

Bunların dışında Samsung’un taşınabilir veri depolama aygıtı (USB) pazarında da lider olduğu ortaya çıktı. Strategy Analytics tarafından yayımlanan raporda, Samsung’un USB satışları sayesinde elde ettiği gelir payının yüzde 44 olduğu belirtildi.

Samsung LPDDR RAM üretimi

Toshiba’nın USB satışlarındaki gelir payı yüzde 25 olarak açıklandı. Bu kategoride üçüncü sırada yer alan markanın SK Hynix olduğu ifade edildi. SK Hynix’in gelir payı yüzde 16 olarak belirtildi.

Akıllı telefon satışlarının önümüzdeki birkaç ay içinde daha da düşmesi ve mobil cihazlar için üretilen RAM’lere olan talebin azalması bekleniyor. Sizce Samsung akıllı telefon satışları hususunda düşüş yaşayacak mı?
yazarEge ERKEK

İlk olarak 2006 yılında forumlara adımını atan içerik üreticisi, 2011 yılında başladığı yazarlık ve editörlük macerasının son durağı olan Shiftdelete.net adına dersini çalışıyor, emek veriyor ve okuyucularını severek işini yapıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Samsung, karnesini aldı: İşte 2020’nin ilk çeyreği”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Her telefona zam gelirken Samsung birçok ülkede indirime gitti, fiyatlar Samsung değil ülkenin ekonomisi yani dolar ve euro karşılığı belirliyo. Bizim ülkemiz için Samsung s20 muadilleri çok para, yurt dışı örneğin Avrupa ülkeleri normla piyasa değeri. Asya ulkeleri icinse bir servet degeri orta asya Tacikistan

" Samsung, karnesini aldı: İşte 2020’nin ilk çeyreği konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung, karnesini aldı: İşte 2020’nin ilk çeyreği ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung, karnesini aldı: İşte 2020’nin ilk çeyreği ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
 2. 2 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
 3. 3 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
 4. 4 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
 5. 5 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
 6. 6 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
 7. 7 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
 8. 8 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
 9. 9 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
 10. 10 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!