Okunma

Samsung 4G’ye Girişti


31 Aralık 2008 Çarşamba 08:18
Samsung 4G’ye Girişti

Üçüncü nesil telefon şebekeleri ülkemize daha gelmemişken, 4G, diğer adıyla LTE (long term evolution, uzun süreçli evrim) şebekeler için teknolojik yatırımlar da başlamış durumda. Koreli teknoloji devi Samsung, firmaların birbirine lisanslama ücretleriyle kıyacağı yeni nesil şebekeler konusunda kendi teknolojisini kendisi geliştirme yoluna gidiyor. Bu şekilde, daha kârlı şekilde 4G geçişi yapmayı hedefliyor.

Qualcomm’dan Ağzı Yanan…

Samsung’un başı, önde gelen iletişim patentlerinin sahibi olan Qualcomm’la dertte. Yanlış anlamayın, birbirlerini mahkemeye davet etme durumu yok; fakat, Samsung, Qualcomm’daki patentler sebebiyle her ürettiği yonga için pay ödemek istemiyor. Bu sebeple, yeni tasarımlar patentlere dokunmayacak veya daha az dokunacak şekilde hazırlanmaya çalışıyor.

:: Samsung bu işten kârlı çıkar mı?

Bilgi için: Samsung

 
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Samsung 4G’ye Girişti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung 4G’ye Girişti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung 4G’ye Girişti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "