Okunma

Samsung Movie Maker için yolun sonu!


20 Mart 2018 Salı 05:00
Samsung Movie Maker için yolun sonu!

Samsung’un çok kullanılan video düzenleme uygulaması Samsung Movie Maker, Android P güncellemesi ile birlikte tarihe karışıyor. Samsung tarafından yayımlanan güncelleme ile birlikte kullanıcılar bu konuda bilgilendirilmeye başlandı bile.

Samsung Movie Maker neden güncellenmeyecek?

Birçok Galaxy modelinde yer alan Samsung Movie Maker, End of Service yani Hizmet Sonu bildirimi ile kullanıcılarına elveda demeye hazırlandığını tüm dünyaya duyurdu. Galaxy modellerine Android P güncellemesi dağıtılmaya başlandığı andan itibaren uygulamanın kullanılamaz hale geleceği belirtildi.

samsung movie maker

Ayrıca şunu da önemle belirtmek gerekiyor ki, Movie Maker üzerinde yaptığınız tüm çalışmalar da silinecek. Bu yüzden güncelleme gelene kadar elinizin altındaki tüm projeleri sonlandırmaya çalışmanız, veri kaybını önlemek adına hayati önem taşıyor.

Samsung’un bu kararı almasının arkasındaki en önemli etkenin ise Android P‘de benzer bir video düzenleme aracının yer alacak olması gibi görünüyor. Henüz konu ile ilgili resmi bir açıklama yapılmamış olsa da, uygulamanın devam etmeyecek olmasını için başka bir sebep yok demek yanlış olmaz.

:: Movie Maker’ı kullanıyor muydunuz?
yazarMurat Sağlam

Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Samsung Movie Maker için yolun sonu!”

  1. hakan dedi ki:

    samsungun eline geçen 3 ay yaşamıyor maşallah.

" Samsung Movie Maker için yolun sonu! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung Movie Maker için yolun sonu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung Movie Maker için yolun sonu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "