Samsung, Neo QLED TV’lerini tanıttı


06 Ocak 2021 Çarşamba 21:00
Samsung, Neo QLED TV’lerini tanıttı

Güney Kore menşeili teknoloji devi Samsung, ürettiği cihazlarla kullanıcılara yenilikler sunmaya devam ediyor. Bu akşam yapılan canlı yayınla birlikte Samsung, Neo QLED TV‘lerini ve güneş enerjisi ile şarj olan uzaktan kumandasını tanıttı.

Güneş enerjisi ile şarj olan Samsung uzaktan kumandalar

Samsung, bu akşam yaptığı The First Look 2021 canlı yayınıyla, Neo QLED televizyonlarını ve güneş enerjisi ile şarj olan uzaktan kumandalarını duyurdu. Tanıtılan uzaktan kumandanın üzerinde güneş enerjisi ile şarj olabilmesi için bir solar panel bulunuyor. Samsung bu kumanda ile birlikte yıllık 99 Milyon pil’in atık olmasını engelleyebilecek. Ayrıca, yeni Samsung uzaktan kumandanın tamamı geri dönüştürülmüş plastik atıklardan üretildi.

QN900A ve QN90A olmak üzere iki model bulunuyor. Yeni TV’lerde Quantum Mini LED adında yeni ışık kaynakları bulunuyor. Ayrıca Neo QLED TV‘ler için özel olarak optimize edilmiş yeni bir Neo Quantum GPU‘su bulunuyor.

QN900A, modelinde neredeyse çerçeve bulunmuyor. Infinity One tasarımına sahip bu model, 8K çözünürlüğü olan bir akıllı TV. QN90A modeli ise 4K çözünürlüğe sahip. İki TV arasındaki tek fark çözünürlük oluyor. Ayrıca her iki TV de, Samsung Health, Super Ultrawide GameView ve Google Duo gibi özelliklerden faydalanıyor.

Quantum Mini LED adı verilen bu yeni ışık kaynağı teknolojisi, geleneksel LED’lerin aksine kırkta bir inceliğe sahip. Yeni Neo QLED TV’lerde Q-Symphony adı verilen bir ses teknolojisi kullanılıyor. Bu ses teknolojisiyle birlikte TV’de bulunan hoparlörler barındırdıkları sensörler sayesinde odanıza en uygun ses ayarını yapabiliyor. TV’de bulunan hoparlörler Samsung sound bar’la senkronize bir şekilde çalışabiliyor. Bu sayede daha derin bir ses deneyimi elde etmiş oluyorsunuz.

Multi View özelliği de bulunan yeni Neo QLED TV‘lerde ekranı dörde bölebiliyoruz. Ayrıca Samsung, Samsung TV Plus uygulamasını da tanıttı. Samsung TV Plus mobil uygulaması ile bölünen ekranlardan istediğinize telefonunuzdaki görüntüyü yansıtabiliyorsunuz. Tanıtılan bu uygulama ile birlikte Samsung da internet yayıncılığı sektörüne girmiş oldu.

Samsung Neo QLED TV‘ler dört farklı cihazdan gelen görüntüyü tek bir ekranda işleyebiliyor. Bu sayede dört farklı oyun konsolunu Neo QLED TV‘ye bağlayabilir ve bunları aynı anda kullanabilirsiniz.
Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
10 gün önce

Türkiye’de hangi fiyat bandında olur

" Samsung, Neo QLED TV’lerini tanıttı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung, Neo QLED TV’lerini tanıttı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung, Neo QLED TV’lerini tanıttı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  2. 2 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  3. 3 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
  4. 4 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  5. 5 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  6. 6 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  7. 7 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  8. 8 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  9. 9 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  10. 10 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!