Okunma

İşte Galaxy Note 7’nin patlama nedeni!


23 Ocak 2017 Pazartesi 05:00
İşte Galaxy Note 7’nin patlama nedeni!

2016 yılı, akıllı telefon cephesinde Galaxy Note 7 nedeniyle Samsung için oldukça zorlu geçti. 

Galaxy Note 7 modeli ile büyük beğeni toplayarak oldukça iyi bir ivme kazanan Samsung, maalesef yaşanan batarya faciası nedeniyle önce üretimi durdurdu ve ardından telefonu piyasadan tamamen kaldırma kararı aldı.

Yaşanan patlama ve yanmalara neden olan sorunu tespit edebilmek için aylardır devam etmekte olan Note 7 soruşturması, nihayet sonuçlandı.

Soruşturma süresince Galaxy Note 7 modelini oldukça detaylı bir şekilde incelediklerini belirten Samsung yetkilileri, sorunun tek kaynağının batarya olduğunu açıkladılar.

Galaxy Note 7 neden patladı? İşte sebebi!

Samsung, Note 7 soruşturmasının sonucunu yayınladığı bir infografik aracılığıyla kamuoyu ile paylaştı. Samsung, Galaxy Note 7’de yaşanan batarya faciasına neden olan, iki farklı kusurun bulunduğunu belirtiyor.

17-01/23/d.jpg

Satışa sunulan ilk modellerde, cihazın tasarımı nedeniyle batarya bazı negatif temas noktaları bükülmelere maruz kalıyordu. Bataryanın bükülmesi, kısa devreye yol açtı ve bu nedenle cihazlarda patlama ve yanma sorunları ile karşılaşıldı.

17-01/23/d-1485147723.jpg

Yaşanan ilk patlama olayları sonrasında cihazları geri toplayan Samsung, bu sorunun farkına vararak gerekli onarımı sağladı ve yeni cihazları kullanıcılara göndermeye başladı.

Ancak, bu defa Amperex Technology’nin üretmiş olduğu pillerde yer alan üretim hataları, Galaxy Note 7’de ikinci kez patlama sorunlarının meydana çıkmasına ve böylece cihazın tarihe karışmasına neden oldu.

:: Samsung, Galaxy Note 7 modelinde yaşadığı batarya faciası hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

65 yorum - “İşte Galaxy Note 7’nin patlama nedeni!”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    35 tane patlama olayı olmuş. Bu işin asıl sebebi: Bu 35 kişi ya telefonu sıcakta çok fazla tutmuş, ya fazla ısıtmış vb… Fakat kendilerinde suç arayacaklarına Samsung’u suçlamışlar. Kullanmayı biliyorsan note 7 patlamaz ama kullanmayı bilmiyorsan patlar.

" İşte Galaxy Note 7’nin patlama nedeni! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İşte Galaxy Note 7’nin patlama nedeni! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İşte Galaxy Note 7’nin patlama nedeni! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "