Galaxy Note 8’in bataryası nasıl test ediliyor?


2017-08-06 06:00:00
Galaxy Note 8’in bataryası nasıl test ediliyor?

Samsung geçtiğimiz yıl satışa sunduğu Galaxy Note 7 modelinde yaşadığı talihsiz olaylar sonrasında meydana gelen milyarlarca dolar zararın yanı sıra, kullanıcıların gözünde ciddi bir itibar kaybı yaşadı.

Tüm cihazları piyasadan toplayan ve kullanıcılarına ücretlerini iade eden Samsung, kullanıcıların güvenini tekrardan kazanabilmek için akıllı telefon üretim sürecinde ciddi değişikliklere gittiğini duyurmuştu.

Resmi olarak tanıtılmaması rağmen, şimdiden akıllı telefon sektörünün odak noktası haline gelen Galaxy Note 8 öncesinde Samsung’un batarya test aşamalarını baştan aşağı yenilediği açıklandı.

Samsung, batarya test prosedürünü yeniledi!

Pil test sürecini en iyi hale getirebilmek için Massachusetts Institute Of Technology ile ortak bir çalışmaya imza atan Samsung, Note 8 lansmanı öncesinde yenilenen süreç ile birlikte pillerin ne tür testlerden geçtiğini açıklayan bir raporu basın ile paylaştı.

17-08/05/samsung-batarya-test.png

Yeni test süreci ile birlikte bataryalar Samsung tarafından, fiziksel dayanıklılık testinden gerilim testine kadar toplamda 8 farklı süreçten geçiriliyor ve böylece güvenli olduğundan emin olunuyor.

Batarya ömrünü ortaya çıkaran testleri sürece dahil eden Samsung’un ürettiği bataryaların yüzde 3’ünü test için kullandığı ve tek bir bataryada bile sorun çıkması halinde o seriyi imha ettiği ifade ediliyor.

:: Samsung’un bu konuda aldığı önlemler hakkında ne düşünüyorsunuz?


 • yazarMehmet Ali Ertunç

  2015 yılının Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Pilot olma hayali ile uçaklara olan hayranlığı her geçen gün artarken, 7 yıl önce başlayan spor hayatına zorunlu bir ara sonrasında kaldığı yerden devam ediyor.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “Galaxy Note 8’in bataryası nasıl test ediliyor?” üzerine 5 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   alabilirdim fakat parlar birley olur oyüzden almıcam zaten samsung ürünleri 2 sens sonra boka dönüşüyoe

  2. SDN Okuru dedi ki:

   Sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yermiş 🙂

  3. SDN Okuru dedi ki:

   Boom diye

  4. SDN Okuru dedi ki:

   Test etmeye gerek yok boşuna . O buyuklukteki ekrana ,o çözünürlüğe 3300 mah batarya ile şarja bağlı yaşadıktan sonra gider iPhone alırım daha iyi .biz androidi daha iyi şarj ömrü sunuyor diye Seçiyoruz .sectikce bu Samsung şarj ömründe sictikca siciyor . S8 de de günü çıkarmayan batarya bunda da aynı .gittikçe iPhone düşünmeye başladım hiç sevmesemde

  5. SDN Okuru dedi ki:

   Adamsın Samsung

  Yorum yazın