Okunma

Samsung OLED Monitörler Seneye


23 Nisan 2008 Çarşamba 21:00
Samsung OLED Monitörler Seneye
LCD monitörlerin devamı olarak gösterilen ve çok daha yüksek kalitede görüntüleme özelliğine sahip OLED paneller, yüksek maliyetlerinden ötürü panel üreticileri tarafından üretimde tercih edilmiyor. İlk OLED monitör, Sony tarafından bu yıl içerisinde 11 inç olarak piyasaya sürülmüş ve yurtdışında bile 2500 dolardan satılmıştı. OLED paneller sadece monitör ve taşınabilir bilgisayarlar için üretiliyor, maliyetin yüksek olmasından dolayı televizyonlar için şimdilik üretim düşünülmüyor.

3 Milyon OLED Panel Geliyor

Panel üreticilerinden biri olan Uzak Doğu markası Samsung da, OLED panelleri üretme teknolojisine sahip olmasına rağmen bu panelleri piyasaya sürmeyi şimdiye kadar düşünmüyordu. Samsung’dan yapılan son açıklamada ise, OLED panellerin piyasaya verilme tarihi açıklandı. Samsung önümüzdeki yıl içerisinde OLED monitörlerin üretimine başlıyor. 2009 yılı için 3 milyon monitör üretecek olan Samsung, 2010 yılında bu sayı ikiye katlanamayı planlıyor. Diğer panel üreticileri Toshiba ve Panasonic’in, OLED panel üretimi hakkındaki sessizliği ise devam ediyor.

Yazan: Mustafa Baltacı
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Samsung OLED Monitörler Seneye konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung OLED Monitörler Seneye ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung OLED Monitörler Seneye ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "