Samsung’un planları, sekteye uğradı!


27 Mart 2020 Cuma 18:40
Samsung’un planları, sekteye uğradı!

Samsung, bu yıl Tokyo Olimpiyatları sırasında Galaxy S20 serisini en iyi şekilde pazarlamayı planlamıştı. Ancak Corona virüsü pandemisi nedeniyle planlar tersine gitti. Samsung, 2020 Tokyo Olimpiyatları‘nın gelecek yıla erteleme kararını desteklese de Japonya’daki pazarda bir kayıp yaşayacak. Teknoloji devi, uzun süredir Olimpiyatlar’ın ortağı ve Reuters’ın bir raporuna göre, şirket, Japonya’daki akıllı telefon pazar payını ve Galaxy S20 satışlarını artırmak için etkinlikten yararlanmak istiyordu.

Corona virüsü pandemisi, Samsung’u vurdu

Samsung, Tokyo

Kaynaklara göre, Samsung, olimpiyatlara öncülük ederken aynı zamanda akıllı telefon talebi için büyük bir ivme kaybedecek. Tokyo 2020 Olimpiyatları bu yıl gerçekleşmeyeceğinden, cihaza ve muhtemelen standart Galaxy S20 modellerine olan talep kaçınılmaz olarak azalacak. Samsung, hacim olarak dünyanın 1 numaralı akıllı telefon üreticisi olabilir. Ancak teknoloji devi, Japon pazarının sadece bir kısmına sahip. Buna karşılık, iPhone’u Japonya’da ilk olarak 2008’de satmaya başlayan Apple, tek distribütörü olan SoftBank’tan reklam ve fiyatlandırma kampanyası sayesinde pay aldı. Japonya o zamandan beri ABD firması için sadık bir pazarken aynı zamanda kilit bir kâr merkezi haline geldi.

Tokyo Olimpiyatları ile Samsung, Japon pazarında büyüme kaydedecekti

Samsung için, 2020 Tokyo Olimpiyatları, uzun süredir devam eden bir hedefe ulaşmak için sıçrama tahtası olacaktı. Samsung’un bu pazarda yer almak istemesinin bir diğer sebebi ise Apple ile olan rekabeti. Samsung bu sayede, Apple’ın hakim olduğu Japonya’nın kârlı akıllı telefon pazarına önemli girişler yapacaktı.

Samsung’un Japon pazarında payı küçük

Eski Samsung yetkilileri ve analistleri, Samsung’un önümüzdeki yıl çıkacak yeni bir amiral gemisi telefonunu tanıtmak için planlarının seyrini değiştirmeye yöneldiğini söyledi. Olimpiyatların ertelenmesinin Japonya pazarı için stratejisi üzerindeki etkisi sorulduğunda, Samsung yorum yapmayı reddetti. Samsung konuyla ilgili olarak Japon müşterilere sadece yenilikçi teknoloji sunmaya devam edeceğini söyledi.

Bazı analistler Samsung’un, Japon pazarında böylesine küçük bir yer almasının sebebi olarak Japonya’nın Güney Kore ile sık sık alevlenen tarihsel gerilimlerine yoruyor. Araştırma analisti Shengtao Jin, “Satın alma hususlarında siyasi faktörleri dikkate alan Japon tüketicisi nedeniyle böyle olduğuna inanıyorum.” dedi.

Samsung, 2020 Tokyo Olimpiyatları ile Japon pazarında payını artıracaktı

Counterpoint Research’e göre Apple şu anda Japon pazarının yüzde 53’ünü yönetiyor. Sharp Corporation yüzde 12 ve Sony Corporation yüzde 7 bir paya sahip. 2013’ten bu yana yer kaybeden Samsung’un ise yüzde 4 payı var.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Samsung’un planları, sekteye uğradı!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Koca buzdolabi bile o fiyata satilmiyor da bu telefon nasil bu para ediyor

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Artık güle güle satar. 5000 lira bile etmeyen telefonları 10 bin tlye satsınlar da göreyim. Samsung insanlara attığı kazıklara sayıp telefonlarını 2500 lira sabit fiyat yapsın. Yoksa zaten satamayacak.

" Samsung’un planları, sekteye uğradı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung’un planları, sekteye uğradı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung’un planları, sekteye uğradı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 2. 2 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
 3. 3 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
 4. 4 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
 5. 5 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
 6. 6 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
 7. 7 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
 8. 8 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
 9. 9 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
 10. 10 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?