Samsung, son üç yılın en yüksek karını yaptı!


2017-01-06 12:20:00
Samsung, son üç yılın en yüksek karını yaptı!

Samsung yetkilileri, paylaştığı rapor ile son üç yılın en yüksek faaliyet karını açıkladı. Samsung Electronics, paylaştığı faaliyet karıyla Note 7 fiyaskosundan sonra halen eski gücünün devam ettiğini ispatlamış oldu.

Son zamanlarda yaşadığı talihsiz olaylar ile gündeme gelen teknoloji devi Samsung, paylaştığı faaliyet raporunda kar oranındaki yükselişi chip ve OLED ekranları bölümünü desteklemesi ve ucuz akıllı telefon stratejisinden dolayı %50’lik bir artış sergilediğini görüyoruz.

Samsung, son üç yılın en yüksek faaliyet karını açıkladı!

Samsung bu karını, Çinli akıllı telefon üreticilerinden gelen talebin ardından chip fiyatlarının yükselmesi ve OLED ekranları bölümünü desteklemesinin ardından, izlemiş olduğu başarılı strateji sayesinde çeyrek dönem karında yüzde 50‘lik bir artış gerçekleştiğini belirtti.

Samsung yetkililerinin yaptığı açıklama ile, Note 7‘nin ardından oluşan boşluğu güçlü S7 satışlarınından dolayı koruduklarını belirttiler.

Açıklamanın devamın ise, yılın ilk çeyreğinde yaşanan yumuşak bir inişin ardından, Galaxy S8‘in piyasaya çıkmasının sonra yeniden yükselişe geçeceklerini belirttiler.

Açıklanan rapor ile Samsung, Ekim- Aralık dönemindeki 7.3 milyar dolarlık karı ile 2013‘ten bu yana en yüksek faaliyet karını açıklamış oldu. Yetkililer Ocak ayının faaliyet karını ise bu ayın sonunda açıklaması bekleniyor.

::Samsung’un elde etmiş olduğu kar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kaydet

Kaydet


 • yazarDeniz Aslan

  Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “Samsung, son üç yılın en yüksek karını yaptı!” üzerine 22 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   samsung 7 milyar dolari sanami veriyoki vestel ile kiyasliyosun vesteli begenmeyen sahis ,turkiye ye para kazandirmak zorunami gidiyo biraz milli olun be ayiptir

  2. SDN Okuru dedi ki:

   sivrinin biride cikmis vestel le samsung u kiyasliyo sanki samsung babasinin fabrikasi benim icin vestel samsung tan daha kiymetlidir milli cunki elin gavuruna para vermektense vestel i tercih ederim milli olun milli gavurcu olmayin sonucta bi alo ya yarayan icat

  3. SDN Okuru dedi ki:

   ya fanboycuğum s8 in s7edge den ne farkı var zaten hepsi su geçirmez gurban yine cam tasarım yine aynı kamera modülü aynı kızılötesi sensör tek değişen snapdragon olacak o kadar ram basıcaklar bol bol verecekler piyasaya he zaten TR deki cihazlar exynos oluyor oda ayrı bir terane, hadi s7 edge görmedin git bari teşhir ürünü cihazlara bakıver.

  4. SDN Okuru dedi ki:

   3 aylık dönemde kazandı kalan 9 aylık dönemde kaybetti 🙂

  5. SDN Okuru dedi ki:

   Açıklama biraz alengirli yıllık verilmiyor. Zaten 500.000 e yakın personeli bulunan devasa bir üreticinin taşınır, taşınmaz tüm kaynaklarından daha çok borcu bulunur bu düzen dünyanın heryerinde böyle. Google ile 2 sene önce ciddi problem yaşadılar tizen yüzünden mobil kısımın en büyük problemi Google/android den başkası olacağını sanmıyorum. Tizen meselesi iki ucu sıkıntılı bir deynek yapsa dert android'i kaybedecek yapmasa bağımsızlığını kazanamayacak.

  6. SDN Okuru dedi ki:

   S8 çıkınca göreceksiniz bir de satış rekorları kıracak

  7. SDN Okuru dedi ki:

   Haberdeki Ekim- Aralık dönemi ayrıntısı önemli. Yılın tamamı hesaplansa farklı olabilir. Note 7'yi iade ettiğimizde 3600 TL aldık. Binlerce insan kendi ülkesinde iade aldı. 2016 Samsung için zor geçti.

  8. SDN Okuru dedi ki:

   Samsung batacak bir firma değil note 7 zararı ufak bir sinek ısırığı oldu onlar için 2020 yılına kadar apple kadar zengin olabilir samsung

  9. SDN Okuru dedi ki:

   Note 7'nin sonucu etkilememesi için Samsung mobile'ı ayrı bi yapılandırma içine aldılar sonuçlarıda üstü kapalı verip Note 7 bizi etkilemedi imajı yaratmaya çalışmışlar cahil fanboyların yüreği ferahlasın diye. Finansal raporların pdfsini bulup detaylara bakabilirsiniz

  10. SDN Okuru dedi ki:

   İnsanlar nerede biz neredeyizHer gün parça parça ölüyoruz

  11. SDN Okuru dedi ki:

   Of be para var adamlarda, fabrikası havaya uçsa yine kar yağar bu Samsung

  12. SDN Okuru dedi ki:

   Heil Samsung

  13. SDN Okuru dedi ki:

   Samsung Makarna fabrikası bile var zaten ilk kuruluş u makarnaydı. Dubaide gökdelen yaptı kamyon yaptı hava yastığı yaptı samsung araba bile var orjinali ya lexus yada acura. samsung pazar arabası görürsen şaşırma o kadar kazanmazsa ayıp zaten la.

  14. SDN Okuru dedi ki:

   Samsung Electronics
   Samsung Life Insurance
   Samsung Fire & Marine Insurance –
   Samsung Heavy Industries –
   Samsung C&T –
   Samsung SDS –
   Samsung Techwinvb – bu kadar çok birime sahip bir dev Ekim – Aralık 7.3Milyar az değilmi.? Kaynaklara baktığımda Kendi içinde rekoru kırmış ama.

  15. SDN Okuru dedi ki:

   Ucuz akıllı telefon stratejisi mi 3600 ucuz mu

  16. SDN Okuru dedi ki:

   Bir de Note 7 olayı olmasaydı varın siz düşünün..

  17. SDN Okuru dedi ki:

   Adamlar üç aylıl kârı 7.3 milyar dolar helal olsun vestel'in piyasa degeri o kadar değil.

  18. SDN Okuru dedi ki:

   Ekim-aralık arası brüt kazançtan şirket maliyetlerinin çıkarılması sonucu çıkan bir rakamdır. Patlayan telefonlardan milyarlarca dolar zarar ettiler. Yani kelime oyunları yapıyorlar.

  Yorum yazın