Okunma

Samsung Sonsuz Ekran diğer üreticilere de sağlanacak!


20 Şubat 2018 Salı 19:00
Samsung Sonsuz Ekran diğer üreticilere de sağlanacak!

Samsung tarafından Galaxy akıllı telefonlarda sunulan Sonsuz Ekran (Infinity Display) diğer akıllı telefon üreticilerine de tedarik edilecek. Peki şirket, satışlarındaki önemli kozu neden başkalarına da sağlayacak?

Sonsuz Ekran panellerinden diğer akıllı telefon üreticileri de faydalanacak!

Bildiğiniz üzere Sonsuz Ekran, şirketin çerçevesiz ekranlar için kullandığı bir pazarlama terimi. Samsung Display biriminin ürettiği paneller, akıllı telefon tasarımlarının çok daha şık gözükmesinde önemli bir rol üstleniyor. Samsung bu yıl orta üst segmentteki Galaxy A8 (2018) ve Galaxy A8 Plus (2018) modellerinde de çerçevesiz ekranlar kullanırken, bunların Galaxy S8+ modelindeki gibi kavisli olmadığını da hatırlatalım.

Sonsuz Ekran

İddialara göre şirket, çerçevesiz ekranlarını bu yıl orta seviye akıllı telefonlarda da yaygınlaştıracak. Öte yandan, bunların kavisli ekranlar değil düz OLED paneller şeklinde olacağı ifade ediliyor. Bunun sebebi ise düz OLED panelleri üretmenin daha ucuz olması ve orta seviye akıllı telefonlarda düşük kar marjlarının olması. Bu sayede şirketin üstünlüğünü korumak ve karlılığını artırmak istediği vurgulanıyor. Hali hazırda Samsung Display, mobil OLED pazarının yüzde 95’inden fazlasına sahip konumda.

Samsung ayrıca, OLED akıllı telefon ekranları için müşteri tabanını da çeşitlendirme planları içerisinde. Çinli ekran üreticilerinin Samsung ile rekabete girmesi beklenirken, şirket bu durumu bertaraf etmek için stratejisini değiştirmeye başlıyor.

Ek olarak, şirketin iPhone X sebebiyle beklenmedik bir çeyrek geçirmiş olması ve milyarlarca dolar gelir beklerken talebin düşmesi sebebiyle umduğunu bulamaması da sıkıntı yarattı.

Bakalım orta seviye akıllı telefonlar için de tedarikçi olmasıyla şirket büyüme oranını daha da artırabilecek mi?

:: Şirketin bu kararı hakkında siz ne düşünüyorsunuz?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Samsung Sonsuz Ekran diğer üreticilere de sağlanacak! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung Sonsuz Ekran diğer üreticilere de sağlanacak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung Sonsuz Ekran diğer üreticilere de sağlanacak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "